Chiko

Jaké je DPH pro prodej štěňat? Jsem plátce DPH a chovatelství mám jako podnikání.

Nejlepší odpověď
anonym

Vzhledem k tomu, že pes není jateční zvíře, použij běžnou sazbu DPH – tedy 21%.

Další odpovědi
www

Ty máš chovatelství jako podnikání a ptáš se nás? To si snad děláš jen srandu! ☹
Ruce pryč ne takových ‚podnikatelů‘ 😁
Názor
Doplňuji:
Oprava: ..od takových..

Jádrohlod

Ano 21% , a s tím chovatelstvím , to byla asi legrace , že ? Jinak by platilo : Pane Bože !!
Doplňuji:
A je-li to fakt a nemáš alespoˇ10 chovných párů , tak proč jsi plátce DPH ?????

Chiko

Pro Jádrohlod. Ano, mám chovatelskou stanici i více párů chovných psů, ale toto chovatelství jsem si „oficiálně“ přidala k jinému podnikání až nyní. Takže to legrace nebyla a věř, že v tomto ohledu vím, co dělám 😉. Jen jsem si prostě nebyla jistá, do které skupiny DPH to patří. Podotýkám, že účetní nejsem.