nimecacek

Jaké důsledky by měla asi 3. světová válka?

Nejlepší odpověď
annas

I v odkazech na starší dotazy, které jsou podobné, se dovíte víc.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=3.%20sv%C4%9B­tov%C3%A1%20v%C3%A1lka

Domnívám se, že by byly nasazeny zbraně hromadného ničení, jaderné či biologické . Třeba kybernetické zbraně by se zaměřily na nepřátelské systémy (energetické sítě, informační systémy, komunikační sítě aj.), ale i na jednotlivce.

Pokud by nebyla zničena celá civilizace, tak by zaniklo mnoho oblastí, hranice by byly vymazané či změněné, zmizela by mnohá města, samozřejmě zahynuly by miliony lidí (civilisté i armáda), mnoho dalších jedinců by zůstalo zmrzačeno, pokud by přežili atd.

Začínalo by se často od nuly. Předpoklad potvrzují i slova vědce Alberta Einsteina, který zřejmě tušil, čím by se bojovalo ve 3. světové válce, proto napsal: „Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny."

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no, za nás se říkalo, že ta čtvrtá by se vedla klackama … tak si to přeber … jaký asi?

led

Pre mnohých zničujúce až smrteľné

aliendrone

No odhady se různí. Nejčastější: 1–2 miliardy lidí okamžitě, další 3–5 do roka, do 10 let zůstane naživu méně než 20 000 000 lidí. Záleží především na tom, jak moc by se atombombilo, chemilo a biologilo. :) Není od věci ani scénář, kdy se vrátíme k převážně jednobuněčným orgnismům.

Kryšpín

Zajisté bychom nebudovali nějaký ismus u počítače