MartGrin

Jaké cizí příjmení se vám líbí?

Ideálně anglické, ale může být i z jiných jazyků.

Nejde spíš o které příjmení?

--

Nejlepší odpověď
annas

Jaké cizí příjmení? Třeba to, které se dobře vyslovuje.

Které anglické? Možná Barton, protože je českého původu. Nedávno jsem na ně narazila v souvislosti s Bartolomějem.

Další odpovědi
Schluker

Aus dem Moore (z bažin).

Drap

Mc Donald

zjentek

Stone!

led

Nevyberám si cudzojazyčné priezvisko,pretože, ak niektoré preložíte do „ludskej reči“(cz/sk), buď sa nekontrolovateľne smejete, alebo plačete. Skôr ma zaujíma nositeľ/nositeľka cudzojazyčného priezviska, veľakrát často „skromne“ skrytého pod pseudonymom.

aliendrone

Mně přijdou jihoslovanská příjmení zajímavá, třeba Šuker nebo Mrdak. Nomen omen? A co na to Kepler? ;) :D :D

Kelt

Každé příjmení je zajímavé a pěkné, ale například Novák, Newton, Neumann znamenají to samé. Stejně tak Kovář, Smith, Schmied, Hasan a podobně. I třeba taková Emma Stone je česky Ema Kamenná. Příjmení Kamenný asi neexistuje, ale určitě je Kámen a Kameníček. Já mám příjmení, které si z oblibou překládám do různých jazyků.

aliendrone

Kelte, když „Newton“ je „Novák/Neumann“, co pak znamená „Newman“ ? ;) :D

Kajoch

Annas:https://youtu­.be/lR18_ZIu3Bc