Jake chovani se ocekava od hosta pri placeni, kdy obsluha prinese ucet v deskach a odejde?

Jake chovani se ocekava od hosta pri placeni, kdy obsluha prinese ucet v deskach a odejde? Jak se zachovat kdyz mam v penezence treba mnohem vyssi bankovku, nez je ucet? Jak se chovat, kdyz chci platit kartou?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vložíš bankovku a čekáš na číšníka... on ti přinese nazpět a ty mu tam necháš díško a pokud hodláš platit kartou ,tak mu to oznámíš než ti předá ony desky

ano, při placení kartou tě číšník vyzve , abys šel s ním
dnes už je to v mnoha restauracích běžné

Další odpovědi:

Zlatý

Platenie v hotovosti, ako už bolo popísané.
Ale...
Pri platení kartou, nikdy, opakujem mikdy, nedávajte do obalu. Nedovoľte čokoľvek robiť s kartou mimo vášho zorného poľa. Buď prinesie čítačku, alebo idete osobne zaplatiť dozadu.

Zlatý

Vezmete desky a odejdete z restaurace. Pokud vás chytnou, tak, že si jdete pro brýle na čtení do auta.

Zlatý

Spropitné nedávám. Mně ho nikdo v práci taky nedával, ale to je každého věc.
Dojdu za ním a zaplatím. Příště se takovému podniku vyhnu.

Peníze se nedávají ale vydělávají.

Někdo je také krade.

Zlatý

Placení kartou - nevím jestli to u nás někde jde, ale u peněz prostě položíš bankovku kterou máš, vrchní vrátí nazpět akorát a ty mu tam necháš tringelt (zpropitné, diškereci..U placení kartou se asi dává jen to zpropitné a úhrada se řeší někde u pokladny. Je to tak?
Doplňuji:
Já jsem k tomu došla pouze úvahou, restaurace se musí uživit i beze mne :-D

Zlatý

No,úplně nejsprávnější je že na účet napíšete tužkou částku navýšenou o spropitné(pokud je tužka v deskách).Pokud ne,tak až se obsluha vrátí pro desky tak mu ústně sdělíte konečnou částku navýšenou o zmíněné spropitné nebo řeknete kolik Vám má vrátit.Co se týče plat.karty,tak kartu vložíte do desek(spropitné uhrazené kartou se obsluze nevyplatí-odečítají se daně a obsluha to dostane až na konci měsíce).Je lepší-teda pokud jste byla spokojena-dát spropitné tzv. na dřevo ;-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 843
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.