bolak

Jaké byste přiřadili vlastnosti nositelům těchto jmen, dle vaší vlastní zkušenosti?

Tedy na základě toho se kterými lidmi těchto jmen jste se v životě setkali. Dám příklad, třeba:

Marcel – hloupý, namyšlený
Petr – tvrdohlavý, zlý, inteligentní
Markéta – naivní, pipka

Pro začátek bude stačit když přiřadíte vlastnosti těm nejčastěji používaným mužským a ženským jménům:

Jiří
Jan
Petr
Josef
Pavel
Martin
Jaroslav
Tomáš
Miroslav
Zdeněk
František
Václav
Michal
Milan
Karel
Jakub
Lukáš
David
Vladimír
Ladislav

Marie
Jana
Eva
Hana
Anna
Lenka
Věra
Kateřina
Lucie
Alena
Petra
Jaroslava
Veronika
Martina
Jitka
Ludmila
Helena
Michaela
Tereza
Zdeňka

Doplňuji:
To jsem čekal že se zapojí víc lidí, tak já vám dám ještě poslední šanci, vyberte třeba lidi z vašeho nejbližšího okolí, které nejvíce znáte, a přiřaďte jim nějaké vlastnosti, které sem napište a k tomu přidejte jejich jméno.

Já čekáááám…

Nejlepší odpověď
Drap

Škoda že v seznamu neni uvedeno „bolak“ , to by se to psalo.

Další odpovědi
anonym

Alena – milá, starostlivá, přítelská, chytrá, šikovná
Zdeňka – namyšlená, hodná, nepořádná
Tereza – pomalá, hodná, přítelská
Věra – šikovná, přizpůsobivá, hodná, starostlivá

zjentek

Itatek- pomalý, ne příliš bystrý, velké, vyvalené oči ..jakým vzorcem složils ten jmennej seznam, to je ze sčítání lidu nebo co? :o

lota

Otázka je to komplikovaná, i bych se divila za nějakou smysluplnou odpověď. Já dost často hledám ve významu jmen a nějaké spojitosti nacházím, ale většinou je to tak obecné, že to sedne na každého, třeba Jiří: http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/jmenne-svatky/jiri-114/ – zemědělec, vinař, hbitý, mrštný…

briketka10

hodně jmen napíšu dýl :))

anonym

petr – tvrdohlavý, protože je pevný jako skála

bolak

Drap: můžeš klidně psát, já si to rád přečtu; pro tebe všechno :)

bolak

ok, takže já přidám taky terezu: upovídaná, přátelská