Pavel1212

Jaké bylo hlavní město Spolkové republiky Německo v 80. letech?

Nejlepší odpověď
annas

V 80. letech existovala NDR a NSR. Až po spojení obou republik v r. 1990 se začal užívat název Spolková republika Německo. Bývalá NSR – Bonn, NDR – Berlín.
Doplňuji:
V sedmdesátých a osmdesátých letech se v češtině běžně používal tvar Německá spolková republika, ale jako ústupek na základě smlouvy mezi ČSSR a NSR ze začátku 70. let se formálně za správnější tvar považoval tvar Spolková republika Německa (poslední slovo bylo v genitiv).
Informace z 22. 7. 2011

Net – Německo115.cz

Další odpovědi
ten který je

Bonn.

01Ricco

Byl to Bonn, pro doplnění bych uvedl, že i před sjednocením se NSR jmenovala správně Spolková republika Německo např. u sportovních přenosů ze zahraničí byli sportovci označováni zkratkou BRD (Bundesrepublik Deutschland). Německá spolková republika byl nějaký náš pojem.