bolak

Jaké by mělo zničení Měsíce pro naši planetu následky?

nebo kdyby nám například někam odplul ;)

Nejlepší odpověď
led

Zmenila by sa rovnováha, blízkosť Mesiaca napríklad má vplyv na príliv a odliv – morské elektrárne (sú riešené na základe prílivu a odlivu) by bez toho boli zbytočné.
Všetky živé organizmy sú prispôsobené vplyvom Mesiaca. Toto by sa porušilo.
Na strane Zeme odvrátenej od Slnka by bola naozajstná prírodná tma. Zvýšili by sa medzi dňom a nocou teplotné rozdiely, Mesiac totiž so Slnečným svetlom odráža aj jeho teplo (je slabšie než denné, ale je). Vplyvom zväčšeného rozdielu teplôt by sa zosilnili atmosferický pohyb (zväčšili vetry)
je toho ešte veľa…

Další odpovědi
tom004

Přečti si,co by to znamenalo.

http://diwerka­.blog.cz/0807/jak-by-dnes-vypadala-zeme-bez-mesice

lexx

Ale on se vzdaluje, jsou to sice centimetry za rok ale přece. Jinak jeho gravitace vytváří dodatečný točivý moment a drží zemskou osu tak že se hejbe velmi málo, asi ± 1.3 st. kolem střední hodnoty 23.3 st., bez vlivu Měsíce výchylky až 85 st. což by rozladilo roční období, pozemský klimat a kdoví co. Jednou nám tedy ulítne ale tím se netrap, my už tu nebudem.

Makulka

:)

TJ

A nakoľko by prestali pôsobiť slapové sily, deň by trval asi 6 hodín.