Darksome.eu

Jaká tekutina vydrží dlouho zmražená (tzn. déle než voda), než v teple zcela roztaje ?

Doplňuji:
Ještě jednou tedy… hledám cokoliv, co lze nalít do PET lahve a když láhev s tímhle obsahem bude nějakou dobu v mrazáku, tak po jejím vytažení to zůstane co nejdéle chladné, než to roztaje.

Nejlepší odpověď
anonym

Orientuj se podle

  1. měrného skupenského tepla tání
  2. měrné skupenské kapacity (dané látky v tuhém skupenství)

😉
Fyzika…
Doplňuji:
Hmmm…
Chceš si vytvořit ´chladicí náplň´ do lednice?
Nejdostupnější – a dostatečně dobrý, je roztok kuchyňské soli ve vodě – namíchej si cca 20% – ne, že by měl vyšší tepelnou kapacitu (než voda) – ale zmrzne při o dost nižší teplotě (cca –20°C) a tekutá voda má zhruba dvojnásobnou vůči vodě tuhé (ledu).
😉

Další odpovědi
www

Nejasná a málo srozumitelná otázka, pleteš si totiž pojmy tekutina/kapalina. Proto nelze odpovědět!
I plyny jsou totiž tekutiny (viz net, tekutina) s termínem kapalina. ☹
Doplňuji:
V tom případě je stále nejschůdnější kapalina voda, mrazák a třeba termotaška.
Názor

mosoj

I kovy jsou tekutina .

wM

Déle než voda jedině těžká voda, ta má o něco málo větší měrnou tepelnou kapacitu, jinak voda ji má mnohonásobně větši než kovy, oleje a jiný materiály. A nebo v přepočtu na kilogram vodík, ale to předpokládám není moc praktický.