truhlarka

jaká pravidla nastavit aby nedocházelo ke konfliktům,stě­hujeme se s přítelem z bytu zpět k přítelovím rodičům

Nejlepší odpověď
tom004

Pomáhej vám příroda. Jste na nejlepší cestě jak se s přítelem rozejít. Já bych raději bydlel,i v zimě,ve stanu,než u rodičů kterékoliv strany.

Další odpovědi
www

Předpokládám, že myslíš pravidla soužití vás obou s jeho rodiči.
Ta pravidla mají právo nastavit oni a vy dva se musíte přizpůsobit, případně společně s nimi najít kompromis.
Většina ale náleží na nich a také tvém příteli, jak dokáže rodiče ovlivnit, třeba vůbec nedostanete na výběr (podrobnosti neznám) a budete se muset jen přizpůsobit v jejich domě a hlavně tolerovat jejich názory a nároky.

hanulka11

z obou stran bude třeba vrchovatě tolerance a nevměšování se

Pup12345

Nejlepší cesta k rozvodu. Přeji vám ať nemám pravdu. Vše ještě jednou uvažte

Pája26

Ahojky, mám podobnou zkušenost…jak píše hanulka, chce to, abyste si šli pokud možno každý po svém…teda u nás to bylo tak, že vměšovat se měla tendenci mého muže maminka- pletla se nám úplně do všeho- chodila si do našeho bytu jak si chtěla a pak se vyptávala na věci, které u nás viděla (třeba i na moji antikoncepci!), takže to chce hned od začátku směřovat tak, že chcete své soukromí a oni by to měli dodržovat…na druhou stranu tam budete jako nájemníci, takže bych se snažila vypomáhat s čím to půjde… Kdyby došlo k nějakým názorovým neshodám, nenech se otrávit a určitě si to vysvětlete hned, jinak se to bude „nabalovat“ a pak to vybouchne…
Hodně štěstí 😉

venkovan

Ty pravidla musí prosadit přítel. A měl by stát za potřebami své partnerky. Asi bych za základní pravidlo nastolil úhradu nákladů na bydlení, co kdo bude dělat při údržbě, co jako partneři musíte dodržovat abyste nenarušili rodiče a to samé pro vás – mít soukromí. Tedy mít prostor, kam rodiče mohou jen na pozvání, neměli by mluvit do systému co si mladá rodina sama ve „svých“ prostorách zařídí, ideální by byl samostatný vchod.
Je toho hodně, a je třeba tolerance. A spávná matka, která bude stát při partnerce svého syna. Protože každá dobrá máma ví, že na jejího syna musí být ženská jako řemen, jinak by zvlčil

GM

Dočasně (doufám) u mne bydlí dcera s manželem a ročním vnoučkem a kočkou – opravují si starší domek. Nevyžaduji po nich úhradu nákladů na bydlení (voda, elektřina, byt mám v osobním vlastnictví, ale velmi mi vadí, že po sobě neuklízejí, nenakupují a jen minimálně se podílejí na nákladech na potraviny, přitom zeť jí za tři, vadí mi že nedodržují moje soukromí, když k ddispozici mají pro sebe 2 velké pokoje. Samozřejmě se jim snažím pomoci, ale někdy to finančně nezvládám. Lednička noční nápory žravosti taky přestala zvládat, tak jsem přestala kupovat ovoce a luxusnější potraviny, kupuji jen ty základní a když mají na něci chuť, ať si koupí.