dust8

Jaká poloha na spaní je nejlepší pro zdraví z dlouhodobého hlediska?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Na zádech

Mnohokrát vědecky, lékařsky potrzeno. Často se o tom píše. Vůči páteři/zádům, krku, orgánům, dýchání, různým látkám a procesům v těle a podobně. Prostě optimální a stabilní poloha.
Ležet téměř vodorovně a spíš na tvrdším (nebo prostě na pevnější matraci a jen jeden – né moc naducaný – polštář).

Další odpovědi
marci1

Na zádech

Nejlepší spánková poloha pro zdraví
(od nejprospěšnější):

  1. poloha na zádech
  2. poloha na boku
  3. zárodečná poloha (embryo)
  4. poloha na břiše

🙂

Kepler

Střídat všechny polohy

…kolik jich v Kámásútře je! Není spaní jako spaní. ale spaní s cizí paní – to je spaní!

led

Střídat všechny polohy

Poloha ležmo s mierne podopreným krkoms občasnou zmenou polohy tela (aby stavce a jednotlivé časti tela neboli jednostranným tlakom deformované).
Najhlasnejšie spanie je spanie na chrbte.

elkon

jiná odpověď...

My máme vyzkoušené tohle, už několik let máme podložené postele na místě pod hlavou. V našem případě to je 10cm. Je to vynikající. Něco o tom je třeba zde, ale bylo to už popsáno vícekrát na různých webech. https://priroda-pomaha.webnode­.cz/products/na­klonena-postel/

Ametyst

Na levém boku

Je to nejlepší poloha i pro trávicí soustavu, příjemné kvůli tvaru žaludku, atd.

paul1

Střídat všechny polohy

Střídám, ale nejvíce spím na levém boku, abych nefuněl na manželku.

Prostě já...

Na zádech

Pepa25

Na pravém boku

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Dřív (jako malý) jsem usínal na bocích, hlavně na pravém. Ale teď si nedokážu představit, že bych usnul jinak, než na zádech.
Spát na břichu jsem nedokázal snad nikdy, neapamatuji si, že bych kdy takhle usnul.

led

Spanie na chrbte je spôsob ako akusticky odohnať divú zver od vašeho nehybného tela.

Disraeli

Chrápání jsou spíš nějaké zdravotní problémy, chrápou i lidé spící na bocích.
Spaní na zádech je nejen praktické (i vůči té zvěří), pohotové, ale pro tvora chodícího vzpřímeně hlavně i zdravé vzhledem k postavení těla, páteře, nohou atd atd.