Bronzový

Jaká může být maximální rychlost kamionu bez omezovače?

Každý kamion má omezovač na 90 km/h, kolik by mohl jet, kdybychom mu dali motor třeba s 700 HP a vyndali omezovač?

Jen by mě zajímalo, jak je Euro truck simulator v tomto 2 reálný :)
Doplňuji:
mojitek: myslím čistě hypoteticky, na rovině za sucha. Kam až by vyšplhala ručička tachometru při zařazeném nejvyšším rychlostním stupni?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

kamion s motorem kolem 700 HP existuje, volvo FH 16 dělá verzi 750 koní, scania R730 má 730 koní, atd...

ovšem maximální rychlost není závislá od výkonu motoru, ale od převodovky a od toho, kolik zvládne otáček...všechny tyto motory jsou nízkootáčkové, kde je zelené pásmo v rozmezí cca 1100 - 1500 (podle typu)... červené pásmo začíná nad cca 2400 otáček...

převodovky jsou 12 a 16 rychlostní a jsou dělané pro optimální rozvržení stupňů do rychlosti 90 km/h

pokud bys odpojil omezovač (anebo třeba z kopce omezovač není aktivní a auto se dá rozjet rychleji), tak se dá s kamionem reálně jet 110 - 120 km/h tak, aby byl ještě ovladatelný a pod kontrolou...mi se povedl man nedopatřením rozjet na 110 km/h z kopce, a i když to bylo auto úplně nové, šlo z toho kvůli dalším vlivům strach (boční vítr, rovnoměrnost naložení nákladu, brzdy, atd)...
Doplňuji:
jinak ručička tachometru ti nikdy nevyšplhá na více jak 125 km/h, protože každý kamion má tachograf a budík na přístrojovce maximálně do této rychlosti...

Další odpovědi:

Zlatý

no záleží jak by to bylo spřevodovaný.Ale velkou slabinou by byly pneumatiky..
Doplňuji:
napsal jsem snad nejaky nesmysl?

záleží na tom podle toho kolik by celý kamion vážil a jak těžký naklad by vezl... od toho by byla odezva kolik by utáhnul a kolik by vydal maximální rychlost a tah motoru

Nejsem si jist, na co se ptáš - běžné tahače po vypnutí omezovače umí tak něco okolo 120 km/h (mají převodovku stavěnou za jiným účelem, než je trhání rychlostních rekordů).
Když se koukneš na speciál - např.: http://www.buggyra.com/… , zjistíš, že má omezovač na 160. Lopraisova Queen ´umí´ cca 180.
Postavit lze cokoli...
;-)

Stříbrný

Může jet ,proč by nejel,otázka je jaké by měl jízdní vlastnosti.ne nadarmo jsou závodní tahače upraveny. Další otázka je zda s návěsem nebo bez.Jinak ne všechny kamiony mají omezovač.Ty americký ho nemají tedy aspoň některý. Jenže u kamionů nejde o rychlost ale o sílu,proto mají třeba 700koní.
Já mám původem dakarskou tatru 815 4x4,ta omezovač nemá,motor je 350koní a lítá bez problémů i 170km/h. A třeba takový ot 64 skot ten jezdí i při 190koních co má, klidně 120km/h.Tam je tzv rychloběh.

T tam ani tak nezáleží na tom jak silný motor tam je,ale jak je dělaná převodovka.Silný motory v kamionech tam nejsou kvůli rychlosti.
když si vezmu mou Vt55 tak tam je motor co má 1120koní a jede to pouze 60km/h a je to stejný jako utěch nákla´dáků. Kamion potřebuje sílu aby vyjel kopce,atd.

Takže možné to je že by jel i více,ovšem nezáleží to až tak na tom motoru. Omezovač tam dávají hlavně proto že kdyby s kamionem každý jezdil třeba 120 což by mohl klidně vytáhnout,tak by akorát přibylo nehod,proto nejspíš ten omezovač.

Diskuze k otázce

Bronzový

Zbynas

mojitek: nenapsal jsi nesmysl, ale odpověď je nekompletní. Chybí alespon přibližný údaj o rychlosti, které by šlo dosáhnout.

Zlatý

mojitek

jak ti můžu dát ""přibližný údaj"" když ani ty jsi nenapsal -jestli jde jen o tahač nebo o tahač i s návěsem nebo jestli je ti jedno že bude pomalejš zrychlovat nebo ne...Proto jsem psal "záleží jak to bude zpřevodovaný". Zpřevodováním i z obyčejnýho fichtla bez úprav motoru vytáhneš i přes kilo.Ovšem na rozjetí bude potřebovat víc času

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.