Jaká linuxová distribuce je vhodná pro začátečníky?

Rád bych vyzkoušel operační systém Linux. Jaká jeho verze je k tomu vhodná?

Odpovědi
anonym

Začínala jsem a skončila na Ubuntu. Je to velmi propracovaná a rozšířená verze s rozsáhlou komunitou a podporou. Vřele doporučuji. Vše na jejich oficiálních stránkách www.ubuntu,cz

roy_x

Mezi nejpřívětivější distribuce vhodné pro začátečníky patří např. Mandriva Linux. Pokud chcete tento systém pouze vyzkoušet, nemusíte ho rovnou instalovat. Lze si stáhnout takzvané živé CD, z kterého se systém spustí a není nutné nic instalovat. Vše si můžete bez rizika vyzkoušet.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Mandri­va_Linux