dáma z ČR

jaká jídla jsou typická pro Německo?

Nejlepší odpověď
brillant

Zkus se podívat na odkaz:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ně­mecká_kuchyně

Další odpovědi
hanulka11

V německé kuchyni je zahrnuto několik regionálních kuchyní, které bývají mnohdy velmi odlišné. Jde například o kuchyni Bavorskou, Švábskou nebo jihoněmeckou. Jistý vliv má na pokrmy také Švýcarsko a Rakousko. Oblíbeným masem je vepřové, hovězí a drůbeží, ale často se připravuje také divočina a bohatý je výběr rybích pokrmů. Ze sladkovodních ryb je obvyklý hlavně kapr, pstruh, okoun nebo candát. V severních přímořských oblastech se loví převážně sledi, makrely, lososi a úhoři. Je zde velký sortiment masných výrobků, jako je tlačenka, rosol, paštika, nespočet salámů a buřtů. Němci mají v oblibě také mleté syrové maso Schabelfleisch nebo Hackepeter.

Mezi nejstarší a tradiční německá jídla patří hustá polévka Eintopf, neboli „z jednoho hrnce“. Najdeme v ní spoustu zeleniny, jako mrkev, čočku, pórek, hrášek, brambory a různé druhy masa, párků a buřtů. K dalším oblíbeným polévkám patří hrachová, čočková, gulášová a také čisté zeleninové polévky. Nejčastější přílohou jsou brambory, mrkev, zelí, kapusta i špenát. V Německu se těší oblibě u nás moc nepoužívaný chřest. V Německu máte výběr z obrovské nabídky pečiva, od bílé veky až po černý chléb si zde můžete koupit cokoliv a hned v několika variantách. Existuje zde někdy až nepřehledné množství druhů chleba a nejrůznějších rohlíků. Po jídle následuje vždy něco sladkého, například štrúdl, perník nebo známé berlínské koblížky.

http://nemecko­.svetadily.cz/in­fo/

anonym

eintopf

Bedy

Svým způsobem se dá říct to, co pro naší kuchyni – například vepřové koleno, klobásy či taková charakteristická jídla jako například Enitopf, párek s kyselím zelím a tak dále…

anonym

Bratwurst mit sauerkraut

elektrikář

Mně vyvedlo z míry, když po objednání řízku přinesli kousek jen se na srdce smálo.Než jsem se do něj stačil pustit přelil mi jej číšník z čajové konvice rajskou omáčkou. Díval jsem se pak do jídelního lístku. Stálo šnycl a tomatový sos.Co mám říkat moc jsem si nepochutnal.měl jsem o řízku prostě jinou představu.

Drap

eintop, klobásy, a jídla pro nás dost řasto podivná, díky kombinacím