Pokročilý

jaká jídla jsou typická pro Německo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Zkus se podívat na odkaz:
http://cs.wikipedia.org/…

Další odpovědi:

Zlatý

V německé kuchyni je zahrnuto několik regionálních kuchyní, které bývají mnohdy velmi odlišné. Jde například o kuchyni Bavorskou, Švábskou nebo jihoněmeckou. Jistý vliv má na pokrmy také Švýcarsko a Rakousko. Oblíbeným masem je vepřové, hovězí a drůbeží, ale často se připravuje také divočina a bohatý je výběr rybích pokrmů. Ze sladkovodních ryb je obvyklý hlavně kapr, pstruh, okoun nebo candát. V severních přímořských oblastech se loví převážně sledi, makrely, lososi a úhoři. Je zde velký sortiment masných výrobků, jako je tlačenka, rosol, paštika, nespočet salámů a buřtů. Němci mají v oblibě také mleté syrové maso Schabelfleisch nebo Hackepeter.

Mezi nejstarší a tradiční německá jídla patří hustá polévka Eintopf, neboli „z jednoho hrnce“. Najdeme v ní spoustu zeleniny, jako mrkev, čočku, pórek, hrášek, brambory a různé druhy masa, párků a buřtů. K dalším oblíbeným polévkám patří hrachová, čočková, gulášová a také čisté zeleninové polévky. Nejčastější přílohou jsou brambory, mrkev, zelí, kapusta i špenát. V Německu se těší oblibě u nás moc nepoužívaný chřest. V Německu máte výběr z obrovské nabídky pečiva, od bílé veky až po černý chléb si zde můžete koupit cokoliv a hned v několika variantách. Existuje zde někdy až nepřehledné množství druhů chleba a nejrůznějších rohlíků. Po jídle následuje vždy něco sladkého, například štrúdl, perník nebo známé berlínské koblížky.

http://nemecko.svetadily.cz/…

Zlatý

eintopf

Zlatý

Svým způsobem se dá říct to, co pro naší kuchyni - například vepřové koleno, klobásy či taková charakteristická jídla jako například Enitopf, párek s kyselím zelím a tak dále...

Bratwurst mit sauerkraut

Stříbrný

Mně vyvedlo z míry, když po objednání řízku přinesli kousek jen se na srdce smálo.Než jsem se do něj stačil pustit přelil mi jej číšník z čajové konvice rajskou omáčkou. Díval jsem se pak do jídelního lístku. Stálo šnycl a tomatový sos.Co mám říkat moc jsem si nepochutnal.měl jsem o řízku prostě jinou představu.

Zlatý

eintop, klobásy, a jídla pro nás dost řasto podivná, díky kombinacím

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.