Damiana

Jaká je vaše oblíbená příloha k hlavnímu pokrmu? (Kromě novin, piva apod.)

Jste knedlíkoví, bramboroví, rýžoví, těstovinoví, zeleninoví … A na jaký způsob má být připravena? Podáváte nějakou neobvyklou nebo netradiční přílohu?

Záměrně nevkládám otázku jako anketu s možnostmi, protože v sekci Jiná odpověď tuším: noviny, TV nebo pivko – 🙂

Nejlepší odpověď
briketka10

je to tradiční, ale mám to nejraději:-)
uvařené na kolečka nakrájené brambory ve slupce, které pak ocrispuju a jsou z nich tedy americké..
poslední dobou jsou ale přímo hnusně sladký, musela jsem vyhodit skoro 3kg..

asi si koupím hranolky ke krkovičce 🙂

teď si vařím těstoviny se sýrem..
k nim si dám kousky kuřecího masa, nebo vepřového i žampionky se hodí, cibuli, okurku, černé olivy a nakonec tatarku..

Další odpovědi
Illines

Gulas – chleba,knedlik i bramboracek
Omacka- noky,ryze i h. knedlik
K pecenemu ci smazenemu- br.kase s cibulkou,stou­chane brambory s cesnekem,br­.knedlik,ale i pikantni salat-parizsky atd.doma udelany.Je toho vice,ale tohle nejradej.

quentos

absolutní mana jsou krokety; v těsném závěsu pak brambory ve slupce.

dědapetr

Všechny dostupné,neup­řednostňuji žádné přílohy.Někdy si dám Topinambur.

lukas.zmizik

nesnasim hranolky, americke brambory a vlastne cokoli podobneho…

nu a nejoblibenejsi jsou ty malinke „cherry“ brambory ve slupce… a hromada zeleniny – varena, grilovana, cerstva, je to fuk…

MILAN1961

PŘÍLOHY MI NEDĚLAJÍ PROBLÉM ,ALE NEJRADĚJI TĚSTOVINY NA JAKÝKOLIV ZPŮSOB

Nikkol

Zbožňuju bramborovou kaši 🙂
Jinak z těch méně obvyklých máme doma moc rádi bulgur.

korbic92

Krokety,hranolky ,kase i knedliky..a brambory s ryzi na poslednim miste,asi sem toho prejedenej:)

WeeBear

Upřednostňuji především a hlavně to, co se k jídlu hodí. Nejsem vyloženě bramborová, knedlíková, či jiná. Každopádně, když vařím já, tak nikdo nemůže čekat jako přílohu rýži, nemám ji ráda – s výjimkou domácí mléčné rýže. 🙂