Jaká je teplota vesmíru kolem mezinárodní vesmírné stanice ?

A jak je možné že jsou občas na internetu vidět záběry z GoPro kamery z vesmíru kde musí byt teplota extremně nízká, když běžné kamery přestavají fungovat už někde kolem -30
Doplňuji:
Doplnění: těch 1480 C se mi nezdálo, tak sem zjišloval a překládal a koho by to zajimalo, tak teplota kolem iss je ve dne asi +120 C a v noci -157 C. ovšem vákuum které tam panuje je na rozdíl od vzduchu nebo vody téměř dokonalý izolant proto se ven vystrčené přístroje nepoškodí, ať už horkem nebo mrazem, protože se k nim teplota nedostane, pokud sou ve vzduchotesné průhledné schránce, která se např. ke GoPro kameře dodává.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Tak jestli teta Wiki neblafe je teplota ve výšce kolem 340km kde je stanice ISS nikoliv v - ale v + °C. Tato vrstva atmosféry se nazývá -termosféra- a teplota v tomto prostoru (dle publikace: Cesty za poznáním - Počasí) s výškou prudce stoupá. A teď cituji: nad stratosférou leží mezosféra. Teplota zde opět klesá až na -90°C. Ve výšce asi 80km nad zemským povrchem pokles teploty končí. V další vrstvě termosféře (známé také jako ionosféra) teplota prudce vzrůstá a za jistých podmínek dosahuje až 1480°C.
Tak na to koukám jako z jara. Jestli mají pravdu, tak to aby ty kamery vůbec ven nevystrkovali, jinak se jim seškvařej. A ti astronauti taky.
Doplňuji:
Sorry, jak jsem koupil, tak jsem prodal.
No, tak vidíš jak nás blbnou. Bylo čerpáno z knihy která vyšla v minulém století tzn. v r.1999 v nakladatelství Svojtka & Co.
V tiráži jsem teď objevil: Ještě více informací vám přináší METEOPRESS, s.r.o. kontakt: www.meteopress.cz
tel./fax: 02/536517

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/A tmosf%C3%A9ra_Zem%C4%9B

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.