metro

Jaká je teoretická měrná elektrická vodivost dokonale čisté vody při 25°C?

Odpovědi
EKSOT123

Kdyby byl někdo líný se začíst do Mosojova odkazu, tak uvedu ještě citaci z Poradny proč je i destilovaná voda nepatrně vodivá:
Voda podléhá autoprotolýze, tedy se její velmi malá část (zhruba každá miliardtá částice) rozpadá na H3O+ a OH- ionty (důkazem resp. důsledkem je pH, jakožto pH= -log(H3O+); pro super čistou vodu je 7,000, jelikož koncentrace zmíněných iontů jsou 1.10−7 mol/l a navzájem se rovnají). Tyto ionty již vodivé jsou. Výpočtem lze dokázat, že…a tedy vodivost super čisté vody je 5,48 mikrosiemens na jeden metr
https://www.zi­ve.cz/poradna/kon­duktivita-vody/sc-20-cq-411879/default­.aspx?consultan­swers=1
Borec zapomněl uvést při jaké teplotě, zřejmě při 25°C. Taky má možná blbě ty jednotky. (Pro mě je to španělská vesnice, takže nevím.) Modle Mosojova odkazu by destilka měla mít do 20 µS/cm.

mosoj

http://fyzweb­.cz/clanky/in­dex.php?id=172

Dochy

Eksot: Já ten Mosojův odkaz prolétl. Bohužel tam o teoretické vodivosti nic není, s těmi 20uS tam počítají právě kvůli nějaké zbytkové kontaminaci.