neznaboh

Jaká je pravděpodobost výhry v účtenkové loterii – viz popis?

Zaujala mě reportáž na ČT1 o účtenkové loterii. Nějaká slečna z matfyzu tam tvrdila, že při 20 000 000 za­registrovaných losech je, pokud by jeden člověk = jedna účtenka, pravděpodobnost výhry 1 ku 20 000 000. Ovšem cen je v tomto losování 20. Jaká je tedy správně pravděpodobnost výhry při 20 cenách při 20 000 000 účtenek, tedy jakoby losů? Nebude tato pravděpodobnost výhry mnohem nižší?

Původní neotázka
Jaká je pravděpodobost výhry u 20mil. losů na 20 cen.

Odpovědi
Drap

Pravděpodobnost, že něco vyhraješ bude vyšší. 1:2 000 000. Lze však předpokládat, že účtenek bude podstatně více, než 20 milionů

Radius

Podívej se sem:

www.uctenkovka.cz

Zdroj: www.novinky.cz/e­konomika/449040-uctenkovka-odstartuje-v-rijnu-jak-ji-hrat.html

anonym

Osobně bych dříve veřil že vyhraju 1.000.0000kč ve stíracím losu než vyhře v účtenkové loterii!

aliendrone

Prostý odhad – výrazně menší než 1:200 000 000 0­00 EXP 100 000. Odůvod­nění: Vyhrávat budou pouze „zaručeně poctivě vylosovaní“ úředníci ministerstva financí, zainteresovaní politici a jejich rodinní příslušníci apod. – jak je v Česku dobrým zvykem. 😉 😁 😁