Jaká členy používáme u evropských zemí ve francouzštině?

Chtěla bych se zeptat jaké členy se používají ve francouzštině u evropských zemí, vím, že většina z nich má jeden stejný člen, jen nevím, který.

Odpovědi
quentos

Pokud název země končí na -e, je je většinou ženského rodu a bude mít tedy člen „la“ (la Suisse, la Chine…); pokud na -e nekončí (tj. končí na jakoukoli jinou samohlásku nebo na souhlásku), bývá mužského rodu a bude mít člen „le“ (le Japon, Le Portugal; výjimka – le Canada). http://www.fren­chtoday.com/blog/fr­ench-prepositions-countries-cities-regions

Kelt

Francouzština rozlišuje ženský a mužský rod u podstatných jmen a tedy i u států. Maskulina mají le, feminina la. Ale o tom se píše v učebnici francouzštiny