Jak zlikviduji výhonky šeříku (bez), větvičky se rozrostli po celé zahradě.

Odpovědi
hanulka11

jedině vykopat- nijak to nepůjde

Radak

Pokud nepěstujete na té zahradě zeleninu, nechováte zvířata a nemáte tam studnu, můžete použít dotykový herbicid.
Dotykový herbicid je takový, když se jím dotknete třeba jen listu, otrávíte celou rostlinu včetně kořenů. Postarají se o to buněčné šťávy, které roznesou jed po celé rostlině. Prý existují takové herbicidy, že se jejich látky v půdě rozloží. Jsem však „nevěřící Tomáš“ a pořád nechápu, kam ty jedy mizí, proto bych z takto ošetřené plochy nejedla nic, co tam vyroste. Pokud bych na zahradě pěstovala jenom kytky, asi bych si práci s vytrháváním usnadnila.

Milka 1

Také jsem to před léty řešil a bojím se nějakou chemii dávat na zahradu takže jsem všechno poctivě vykopal a šeřík i když je krásný tak už na zahradu nechci..