Jak zlepšit průměr?

Vím, je to blbá otázky,ale i tak.. Jak přemluvit učitelku,aby mi dala na výzo 1 ? Mám průměr 1,75 , máme dvě 3 a jednu 2 jinak vše za jedna ? Zkouší v pondělí..Chci mít vyznamenání a jestli tohle nerozeberu ,tak mám po dovolený i po pianu :/

Odpovědi
Krepy

Učit se, učit se a učit se. Nesnaž se přemlouvat, aby Tě ostatní neoznačovali jako vlezdoprdelku. Myslím že když tvým rodičům vysvětlíš, že se příští rok zlepšíš, koupí Ti piano.
Doplňuji:
Nauč se na zkoušení. Myslím si, že si si to pozdě uvědomil/a. Na to si měl/a myslet dřív.

Bedy

Holka, holka, známky nejsou jen aritmetický průměr – každá známka má asi jinou váhu – určitě jinou váhu bude mít nějaké pravopisné cvičení a jinou váhu čtvrtletní kompozice nebo třeba třeba slohová práce.
No a řada určitělů klade i velký důraz na to, jak při té hodině je člověk aktivní, jak dává pozor, jeslti neotravuje, záměrně se těm předmětům nevyhýbá a jeslti vůbevc nedělá něco navíc.

Nu a taky sis docela brzo vzpoměla – to chtělo řešit na začátku měsíce nebo dřív a ne teď v půlce měsíce, kdy se za týden budou uzavírat známky.

Každopádně se určitě brilantně nauč poslední látku a možná i něco předtím, udělej si mezi tím nějaké souvislosti a nech se vyzkoušet.

Reezo

buďto se dohodnout nebo se to naučit

Pepa88

Pokud je to z matematiky, tak učitelce řekni, že při výpočtu průměru je možné provádět korekci extrémních hodnot – toto se provádím tím způsobem, že se seškrá nejvyšší a nejmenší hodnota (nebo n těchto hodnot, ale vždy symetricky). Nakonec Ti to vyjde lépe a třeba Tě pochválí o znalosti navíc :)

Jinak, tvé počty jsou zvláštní… 3, 3, 2, 1, 1, 1, 1 dá průměr 1,71 (což je dvojka) a pokud máš o jedničku méně, je to 1,83…

A poslední informace. O vyznamenání nepřijdeš… Jedna dvojka na vysvědčení Ti ho určitě nevezme, takže klídek :)

anonymmm

ještěže jsem v devítce a průměr už neřeším, ale minulý školní rok mi na tom také záleželo 😉

Pepa88 :1) Je to učitelka z chemie :D
2) Záleží taky jakou má každá známku- některé jsou orientační,atd
(mimochodem z průřezového,váha 6 – mám za jedna)
3)Není to totiž jedna dvojka, pokud nepočítám chemii tak jich mám 4 :D

Krepy : Já se nesnažím o to ,aby mi prostě dala 1. Já jí chci jen přemluvit,aby mě vyzkoušela,protože si věřím,že to ,co jsme se celou dobu učili , na 100% chápu a stojím si za tím,že se to občas 1–2 může komukoliv vyvrtnout ,ale důležitý je,že to umím ne?

Reezo

musíš si s využujícím promluvit, řekni to jak to cítíš. Jestli ro bude vyučující cítít jinak tak ti to řekne.