Jak získat úředně ověřenou kopii diplomu?

Ahoj,
letos se hlásím na SŠ a k přihlášce můžu připojit úředně ověřenou kopii diplomu ze soutěží, mám jich docela dost a nechci, aby mě ty kopie zruinovaly. Nevíme jestli musím zajít přímo na úřad, kde mi to ověří, nebo stáčí, když mi to orazítkují a podepíší ve škole. Kdybych musela na úřad, kolik se za to platí? Musel by to být úřad ve městě, kde žiji, nebo by stačilo razítko a podpis starosty z obce, kde jsem žila dříve a stále obec navštěvuji.
Tato otázka je směřována spíše na žáky středních škol a jejich rodiče, kteří jsou mi schopni pomoci více, protože to v nedávné době možná také zjišťoval a mají s tím více zkušeností(se změnami atd.)

Odpovědi:

Zlatý

Úředně ověřenou kopii lze získat u notáře, na matrice Úřadu, nebo na České poště - CzechPoint. Třeba na poště stojí jedna str. 30,- Kč. Rozhodně toto nelze získat ve škole. :-)
https://www.ceskaposta.cz/…

Zlatý

Kopii ltze nechat ověřit na každé matrice

Bronzový

Že by nechat ověřit na Czech Point,matrika a snad každého notáře?
Koupii si udělaj doma na tiskárně,tuším ověření jedna strana 30kč!

Pokročilý

Nemusis to kopirovat doma jak pise kapitan. Klidne si to nech ofotit primo na czech pointu, resp.poste, kopie stoji snad do 2 Kc cernobila (coz podle me staci) a hned ta osoba co to kopiruje a overuje da razitko ze je to overene. Kdyby sis to ofotila sama doma tak u kazdeho jednotliveho papiru musi ta osoba na czech pointu resp.poste zkontrolovat slovo po slove jestli kopie odpovida originalu. Tim ze si to nechas ofotit primo na miste si usetris stani na prepazce, nervy a cas.. a cas jsou penize :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.