venkovan

„Jak získám zkušenosti s dětmi od 6 do 12 let?“ Trochu jinak.

Tuto otázku jsem našel již zamčenu. Nicméně mne tak nějak napadla otázka trochu jiná.
Má dnešní mládež povědomí, že právě pedagogické zkušenosti může získat také v mimoškolní činnosti, třeba v různých sdruženích dětí a mládeže (skaut, turisté, ochránci, hasiči,…) , kde by mohla pomáhat s organizací programů až po vedení nějakých kroužků, oddílů apod.?-
Doplňuji:
Na dnešní generaci se ani tak moc nezlobím. Víc na její mnohé rodiče, že své děti nepřipravují na reálný život a i na získání praktických zkušeností pro svoji budoucí kariéru.
A tak otázka – kde mohu získat praxi s dětmi, odpovídá stavu společnosti. Na jedné straně zřejmě je skupina lidí, která práci s dětmi ve sdruženích zřejmě za praxi pro život nepovažuje za dostatečnou, na další straně mladé lidi nenapadne, že právě mimoškolní aktivity jim často mohou pomoci pro získání větších životních zkušeností apod.

Nejlepší odpověď
briketka10

myslím, že nemá někdo sedí jen u počítače a nepřetl NIKDY ani jednu knihu..
já pamatuju jak jsme jezdily se sestrou od malička na tábory a byly jsme pionýrky pro nás to byli páni vedoucí, takových věcí jsme se naučily..
různé výlety, které se pořádaly..
jezdilo se do školy v přírodě kolik legrace jsme si tam všichni užili..
pak jsme se sestrou jezdily ještě do ozdravoven, tam byli vedoucí něco jako vychovatelé, ale přísnější, při pěších tůrách jsme měli vždy nějaké úkoly a to nám třeba pomáhalo v přírodopisu..
existují hudební, sportovní kroužky pro děti..

taky jsem viděla otázku v práci/kariéra již zamčenou..
Doplňuji:
myslím, že dnešní rodiče zahltí své děti věcmi, které na nich vykňourají a tím pádem se jich zbaví, aby od nich měli pokoj..
co pak nějaká aktivita mají přeci PC, TV, Mp3, jdou na disco s kámošema..
malá hrstka chodí do těch zájmových kroužků a to se rodiče starají někdy možná příliš, někdy ne, ale znám pár dětí od nás, které nejsou tak zhýčkané a něčemu se věnují..

Další odpovědi
geoorg

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že pokud dotyčný navštěvoval, nebo navštěvuje nějaký kroužek, tak musel vidět, že tam někdo pomáhá. A pokud onen kroužek navštěvoval dostatečně dlouho a pokud projevil jisté kvality, je dost pravděpodobné, že mu i možnost pomáhat s vedením byla nabídnuta.

anonym

Venkovane, v tomhle s Tebou souhlasím. Kdo si chce najít příležitost, najde si ji. To platilo, platí a platit určitě i bude. Když jsem byla v osmičce, vedla jsem prvňáky jako jiskřičky. Byla to dobrá zkušenost. Později na střední škole literární kroužek a dva roky pionýry. Taky se mi zdá, že tazatelka uzavřela otázku zbytečně rychle a že se dalo tohle téma rozebrat více do šířky. Je dobře, že jsi tuto otázku položil znova. Jenže tím se dostáváme k otázce nové, pro koho teď tohle rozebírání bude dobré? My si tím oprášíme minulost a zkušenosti, a ti, co by se měli zapojit a přečíst si to, se s největší pravděpodobností k tomuto tématu nevrátí. Rozhodně ale souhlasím, že by dnešní mládež bylo třeba zvednout od počítačů a vrátit ji do normálního života, a třeba i s tou knihou v ruce, jak píše briketka. Děsím se toho, když někdo z mladých řekne, že knihy nečte.