Postmaster

Jak zde nahradit socialismus za kapitalismus?

Možná si myslíte že je zde kapitalismus a socialismus zde přeci už dávno skončil, z dálky to tak mediálně vypadá ale podívejme se na to objektivně a z blízka, jaký je největší rozdíl mezi socialismem a kapitalismem? Rozdíl je v daňovém zatížení pracujících lidí, čím menší daně platí pracující lidi tím více žijí v kapitalismu, socialismus je založen na velikých daních, které elita přerozděluje podle politického programu, v dokonalém kapitalismu nejsou žádné daně a není zde ani clo, podívejme se do přírody zde je dokonalý kapitalismus, protože zde nejsou daně a clo. Paradoxem je že i když se vybírají veliké daně tak každý stát má veliký dluh, kam ty společné peníze záhadně mizí?

Odpovědi
Kelt

Jiná odpověď

Přečti si Lenina, Kapitál a jinou hodnotnou literaturu a udělej si VUML nebo podobnou školu.

Ametyst

Jiná odpověď

Kapitalismus ve 20. století byl úspěšný, a vlády těch zemí musely dělat sociální politiku. To přerostlo ve velké zdanění a přerozdělování, centralizaci moci i peněz. Pak se přidala regulace trhu a dnes už neuvidíme nikde svobodné tržní prostředí. Vrchol je to, když se mnoho subjektů ani na ten trh neprotlačí. Mnoho organizací je napojeno na státní dotace, a opovrhovaný daňový poplatník třeba ani netuší, že si platí své vrahy.

df

Jiná odpověď

Myslim, že ať je ideologie jakákoliv, lidi se vždy přizpůsobí. To platí odjaktěživ. Někdo má dost, druhý se uskromní a třetí si najde cestičku. Za komárů se rozkrádal socialistický majetek, kšeftovalo se, byly různé výhody. Dnes je také řada způsobu, jak si prilepšit. Lidi vymýšlejí různé bejkárny. Zaměstnají se na dohody, přitom pracují na plné úvazky, švarcsystém, zneužívání dávek, základní mzda zbytek na ruku atd.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Máš několik druhů kapitalismu i socialismu, navíc i smíšené ekonomiky. I kapitalismus má v ekonomii několik škol (nebo přesněji ho ty různé školy jinak vykládají). Volný trh nemusí být pro kapitalismus nezbytností, ať se ti to líbí nebo ne. Je ale pravdou, že volný trh je MOŽNÝ právě jen v kapitalismu. Pojednání o funkčnosti/ne­funkčnosti různých druhů kapitalismu už je na jiné téma. Taky jsem zastáncem volného trhu, ale to, že to není vyloženě volný trh, tak to neznamená, že to není kapitalismus…
Hlavní rozdíl bych viděl ve vlastnictví a právech, na kterých oba ekonomicko-politické systémy stojí. Ne v daňovém zatížení (které taky v tomto hrají roli a částečně se od těchto faktorů odvíjí), to bych fakt neviděl jako hlavní rozdíl…