Pokročilý

Jak zasít trávu?

Již dva roky jsem se snažila u nás na zahradě zasít trávu. Vždycky vyrostla pár centimetrů a uvadla. Navozili jsme novou hlínu ale výsledek byl stejný. Koupili jsme několik travních směsí a dalších produktů. Nic nepomohlo. Bojím se, že letos s tím budeme bojovat opět. Nevíte jak na to?
Doplňuji:
Máme postřikovače nastavené. I zahrádkáře jsme si volali ten vyzkoušel pár triků a neuspěl. Říkal, že máme tak sezonu počkat kvůli půdě ale mě to přijde jako hloupost.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je tam zřejmě nějaká "mrtvá "půda. Nejlépe by bylo několikrát hlínu pořádně propracovat, přerýt a překopat a současně pohnojit hnojem, nebo alespoň nějakým organickým hnojivem. Půda na tom musí být velmi špatně, když ani trávě se nechce

Další odpovědi:

Bronzový

Musíte zalévat, hnojit, atd. co je napsáno v každé knížce pro zahradkáře. Nestačí jen zasít, nutno pečovat celý rok.

Stříbrný

No tak traktor s rádlem,zaorat,do toho hnuj a srovnat diskama.Nakonec bych tam nasel travní semeno a zaválcoval.Musí to být svatý.Já takhle zatravnil skládku betonový suti kde ačkoli tam byla navezená hlína nic nerostlo.

Stříbrný

Může být problém v půdě, nicméně bych to ještě letos zkusil, jestli neuspěješ a chceš tam trávník, zavolej odborníka. V létě semena rozházej po půdě, nespoléhal bych se na postřikovače, raději bych to i sám zaléval (zalej to hned po vysazení a jestli nebude pršet, zalévej co 5 dní)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.