Jak zasadím ječmen jarní?

mám jen osení a nevím jak ho zasadit

Nejlepší odpověď
dudu

Ve Vašem případě, promiňte, ale opravdu platí rčení, že laik se diví a odborník žasne!
Do nakypřené a vyhřáté půdy, a to na metru nebo hektaru /zde je ovšem lepší secí stroj/ ručně vláčnými pohyby rozházejte osivo a pak hráběmi zapracujte do parcely do hloubky asi 3 centimetrů. Věřte, že takto ošetřený ječmen brzy vyraší k Vaší spokojenosti. Podotýkám, že většinou je vhodná doba pro setí jarního ječmene počátek dubna!!! Každopádně se tato obilnina seje, nikoliv pikýruje, jako např. salát!! Přeji hodně úspěchů.

Další odpovědi
atriplex

Prosím, formulujte přesně. Osení – máte na mysli zrní nebo již malé vzrostlé rostlinky (těm se totiž říká osení)? Chcete ječmen pěstovat na 100 hektarech nebo na jednom metru na zahrádce za domem? Obecně postačí zrní vyset do půdy tehdy, pokud je půda po zimě natolik oschlá, že se s ní dá pracovat.