Hammy

Jak zapnu kontrolu disku ?

Jak zapnu kontrolu disku, myslím tak, že když zapnu PC tak aby se mi objevila ta kontrola ?

Nejlepší odpověď
Bedy

Skočte do Start-Spustit. Tam zadejte cmd a dejte OK. Do Příkazového řádku zadejte chkdsk /F a stiskněte Enter. Kontrola bude chtít určitě restart počítače (ukáže se dotaz Chcete naplánovat kontrolu disku při příštím startu počíatče?), takže zvolte A jako ano, dáte restartovat počítač a je to 🙂

Pokud ten disk není vyloženě nějaký špatný, je zbytečné instalovat další programy.

Další odpovědi
badisko

tento pocitac>mistni disk C; > klikni pravym tlacitkem po otevreni okna Vlastnosti >otevri kartu nastroje > tam najdes kontrilu disku …
pokud si chces poradne otestovat HDD pouzij toto .. HD tune.. http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/monitorin­g/hd-tune/

-Z-D-L-

co máš přesně na mysli nepodal/a si dost informací

HateFile

Dobrý den,

domnívám se, že řešení, které doopravdy potřebujete je toto:

  1. Spusťte příkazový řádek pod administrátorským účtem.
  2. Zadejte následující příkaz:

    Fsutil dirty set c:

Tímto krokem se svazek (v našem případě svazek C: označí jako „spinavý“ vůči operačnímu systému a ten tomuto nedostatku bude muset věnovat pozornost při dalším restartu a provede tedy kontrolu disku. Bude-li disk shledán bez závad, jeho hanlivé přízvisko „dirty“ z něj bude sňato a nadále již bude systému prezentován jako čistý disk.

Pro ověření, že se Vám skutečně podařilo nastavit disk na Dirty, můžete použít dotazovací příkaz:
fsutil dirty query c:
Odpovědí Vám bude informace, zda je svazek C: čistý či „dirty“.
Doufám, že jsem pomohl.
Zdravím