Nikkol

Jak zacházet ve vesmíru s kompasem?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Hlavně opatrně,aby jste o něj nepřišla a nezmizel prostoru.:)

Další odpovědi
led

Tam sa požíva trochu iný kompas. Nie náš magnetický, ale elektronický so zameraním na polohu hviezd, Slnka, Zeme a iných „pevných bodov“.
PS.
Ako žiačka J.Verna v to verím…
Doplňuji:
Gagarin to nepotreboval. On bol „len“ cestujúci. „Šoféri“ nastúpili až potom.

anonym

mno,Gagarin by to věděl,žel už není mezi námi.

mathes

Nejlépe nijak. Záleží na tom kde. Pokud je to v blízkosti nějaké planety s rozumně silným magnetickým polem (Země, Jupiter, Merkur), pak to při znalosti jeho tvaru k něčemu může být. Jinak sluneční magnetické pole v meziplanetárním protoru je velmi komplikované a slabé. Galaktické ještě slabší.

Tedy: do vesmíru bych si kompas nebral.