Omnipotence

Jak zabránit smrti nudou?

Zdravím vás.
S touto otázkou jsem se obrátil na své bližní a poté jsem prohledal i tento server.
Většina lidí odpovídá stylem „jdi ven za kamarády“. Já nemám kamarády, se kterými bych mohl jít ven.
Co mám tedy dělat, když se doma k smrti nudím, nemám žádné videohry, hudbu mne nebaví poslouchat ani hrát, na kresbu a psaní nemám představivost a venku se také nudím? Vyzkoušel jsem spoustu koníčků, ale bavilo mne jen Dračí Doupě, které (kvůli absenci hráčů a nesoustředěné fantazii) nemůžu hrát.
Děkuji za všechny dobré nápady.
Doplňuji:
Mokrygorky: Děkuji za lítost.
Je mi 14 let. Jsem introvertní typ, dříve s podezřením na autizmus.
Dračí Doupě je jediná věc co mne baví, bohužel (nejspíš kvůli pubertě, či poruše soustředění) jej nemůžu hrát (respektive nedokážu vymyslet zápletku, či dobrodružství).

Nejlepší odpověď
marci1

Běž si zaplavat do bazénu, jezdi na kole, běž se podívat do lesa, zajdi si do posilovny ap. Máš tolik možností, hlavně neseď doma ! Co je to nuda ? Neznám. 🙂

Další odpovědi
anonym

Jak to,že nemáš žádné kamarády?Nepíšeš ani kolik je ti let.
Zkus hrát třeba mariáš na pc,takhle je těžko radit,ale nic nevzdávej,nějakého koníčka si prostě najdi,třeba akv.rybičky,pa­pouška,atp.
Hodně zdaru.

mokrygorky

Dračí doupě. To máš asi fantasii takže videohry s editorem. Operace flashpoint, a třeba Garrys mod.
A hudba: Karel Kryl =) To je na pohodu.
Koníčky… Filozofie, zkoumání smyslu života(nebo vzniku), učení jazyků, recenzování věcí, sledování filmů, organizace vlastní e-knihovny, sbírání mincí(známek, hraček, modelů), historie, umění a jiné.
Stále nic? Tak mi tě je líto.
Doplňuji:
Kurec:
Ty raději doma řekni: ,,taťi" zakážeš mi dementní ,,Lol" a koupíš mi učebnici pravopisu pro první stupeň?

anonym

Vem si papír a tužku a udělej si dva sloupky, pod jeden napiš, co všechno umíš, může to být i drobnost, blbost( ukrojit rovně chleba jedním tahem), v druhém sloupci bude to, co bys chtěl z toho, co umíš zlepšit, dotáhnout k dokonalosti a můžeš mít i třetí sloupek, tam si napiš, co bys chtěl dělat nového, cos ještě nikdy nedělal, ale buď u toho „na zemi“, nepiš, že bys chtěl být princ, nebo kosmonaut, určitě toho bude víc, než si myslíš ve všech sloupcích, určitě nebudeš do konce života hrát jen Dračí doupě.
Třeba se stane, že ti tohle k něčemu bude, ten papír si pak schovej a podívej se na něj třeba za rok, myslím, že změny budou.
Nepíšeš nic o zvířatech, nemáš třeba psa? Já fakt nevím…

kurec

tak nevím jestli si ten herní typ ale jestli jo tak si skus WoW nebo LoL Obě jsou zdarma jen Internet potřebuješ podle mě jsou to nejlepší Fantasy hry a jestli tě to nebaví tak jestli to dovolí rodiče tak koupit Psa,kočku a jestli né tak nějaké drobnější křeček,Králíček no ono to není jen tak že si s ním jenom hráješ musíš kupovat mu jídlo čistit tak kde bydlí nebo zeptat se mami,taťi nechceš uvařit kávu ? nechceš s něčím pomoct ?nebo asi tu nejtěžší věc zkusit s kamerou vyrazit ven nebo doma a točit něco třeba co dneska budu dělat návod jak udělat to a to :)

Hlada

Ani se ti nedivím, že tě nebaví trávit volný čas jen koníčky nebo hraním her. Jsi už ve věku, kdy bys mohl zastat nějakou práci. Ostatně brzo se budeš rozhodovat o svém budoucím povolání. Svěř se se svým problémem rodičům a požádej je o svěření nějaké užitečné činnosti, kterou bys zvládal samostatně.

Dělání, dělání všechny smutky zahání,
dělání, dělání je lék.

arygnoc

skús niečo robiť.
hoci aj začni zbierať odpadky po druhých, upratuj doma – neľutuj sa, proste niečo rob.
podľa možnosti aj užitočného, keď nie pre teba, aspoň pre ostatných.

;-Q
Doplňuji:
to „ja sa nudím“ začína totiž slovami „mne sa nechce“ alebo „to ma nebaví“.

ale – v živote neplatí „mne sa nechce“ alebo „to ma nebaví“, sú veci, ktoré človek proste musí.

ak sa nudíš, máš ideálnu príležitosť začať trénovať do života – puberta nepuberta.

;-Q

lexx

Určitě máte školního psychologa nebo aspoň poradnu v místě bydliště, nestyď se tam zajít pro radu, je to pro nich běžná rutina a něco poradí.