Zirafa123

Jak zabít hnidy???

Ahoj, chci se zeptat jak zahubit hnidy. Vši jsem chytla poprvé v životě. Vyzabíjení vší je v pořádku, ale chtěla bych se zeptat jak mám zabít hnidy. Předem díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem vám rady.

Hnidy se odstraňují z vlasů zvlhčených 3% (zředěným) kuchyňským octem. Hlava se zabalí na způsob turbanu ručníkem asi na 60 minut. Potom se vajíčka parazitů snadněji vyčesávají hustým hřebenem (všivákem).

Když odstraníme vši, tak na zničení hnid můžeme zkusit zábal: 2 díly francovky a jeden díl glycerinu. Protřepaný roztok naneste na vlasy, zabalte do igelitu a po půl hodině vyčešte a ručně odstraňte hnidy.

Hnidy se někdy nedají odstranit jinak, než že vlasy prostě odstřihneme. Nejčastěji to bývá za ušima.

Vyzkoušela jsem u dcery všechno možné, ale vši se stále objevovaly. Tak jsem koupila barvu na vlasy podobného odstínu jako má dcera, nanesla do vlasů a nechala 10 minut působit. Vši zmizely a hnidy se zničily.

To je pravda, barva na vlasy je zničí, i hnidy. Mám to vyzkoušené taky.

Alpa na vši:

Alpa

Alpa znie odstrašujúco, no podľa stovky ľudí je asi najúčinnejšia. Natrite obyčajnou bielou alpou vlasy tak aby boli mokré, zakryte do fólie a do uteráka zhruba na hodinu a potom hlavu umyte. Mŕtve vši by mali samé padať, no nezabudnite na vyčesávanie hníd. Takisto tento postup môžete vykonať s pivom alebo olivovým olejom.

Dokonca pomáha aj majonéza:;

Majonéza

Ak si zvolíte majonézu, mali by ste si ju naniesť na suché vlasy vo veľmi veľkom množstve tak aby ste nevynechali ani jedno miesto na hlave a vlasoch. Zabalíte hlavu do igelitu a uteráka a necháte pôsobiť celú noc. Ráno majonézu s mŕtvymi všami zmyjete a hlavu dôkladne umyjete šampónom. Vši ste majonézou udusili a zabili ale hnidy môžu byť ešte stále živé, pamätajte, že vždy po použití nejakého zábalu musíte vši a hnidy vyčesať hustým hrebeňom.

Triky ktoré naozaj fungujú

Chémia vši len otupí a treba ich vždy vyčesať. Najúčinnejšími možnosťami sa stali majonéza, alpa, olivový olej, Tea tree olej, pivo, gél na vlasy a vazelína, ktorá nielenže zlikviduje vši ale aj hnidy. S kombináciou špeciálneho hrebeňa tzv. všiváčiku, sa vší nadobro zbavíte. Všíváčik je hustý kovový hrebeň s ktorým zachytíte nielen vši ale aj hnidy.
http://www.zdra­vie.sk/forum/894769/od­stranenie-vsi/

Jinak zkušenosti z různých zdrojů.

Další odpovědi
Araxis

Vyčesat.Jestli jsou u temeni hlavy,pak se můžou ještě „vyrojit“. Jestli jsou v půlce vlasů nebo na konečcích pak jsou už mrtvé a zabere pouze vyčesání.Kupte si v lékarně všiváček,nejlépe kovovy.Dceři jsem je vyčesávala čtyři dny po dobu dvou hodin…děs.

marci1

Bylo již zodpovězeno : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-vsi-a-hnid-2

RyuzakiKate

Se mnou se tenkrát máma nes*ala a šla jsem dohola…