Nymfomanka

Jak se zbavit vší a hnid?

Dobrý den,
chytla jsem od někoho vši, ale přišla jsem na to pozdě. Vši jsem sice zahubila barvou na vlasy a šamponem a spreyem VšiVen, ale vzhledem k hustotě mých vlasů to všiváčkem nejde moc vyčesávat. A také jsem je objevlia v prádle. Poraďte mi prosím co dělat. Mám ročního kluka a ten ani manžel nic nemají. Děkuji za rady jak se zbavit vší a hnid z hustých dlouhých vlasů a hlavně jak je dostat z bytu. Děkuji

Nejlepší odpověď
GM

Všechno prádlo, oblečení a ložní prádlo vyprat, koberce a sedací nábytek několikrát důkladně vysát a vyčistit, vlasy vydesinfikovat opakovaně, preventivně i manželovi a synovi.

Další odpovědi
hanulka11

http://www.doc­simon.cz/zbozi/pe­dicul-hermal-100ml
všiváčkem se hnid nezbavíte použijte šampon opakovaně /viz nahoře /a všichni si jím vlasy myjte. Je nutná desinfekce prádlo vyprat v savu a dobře byt vydesinfikovat.

quentos

sestra měla vši asi před osmi lety. Taky měla hustý dlouhý vlasy … musela jít dohola, nedalo se nic dělat. Však to zas brzy naroste. A nebojte se toho, že byste tím ztratila atraktivitu. Vezměte si příklad ze Sinéad O'Connor…

venkovan

Při trochu smůle vši chytnete i v MHD. Další celkem pozitvní informace je, že vši začínají být rezistentní na mnoho přípravků proti nim. Postupy tu kolegové a kolegyně popsali, ale je třeba počítat s tím, že to může nějakou chvilku než se jich zbavíte. Kdysi se vlasy umyly petrolejí a ještě hlava zabalila do utěrek a ručníků. nevím, zda bych to dneska podstoupil s ohledem na nežádoucí reakce těla.
Ale taky bych se obrátil na hygienické stanice apod., mají celkem dobré zkušenosti a odkazy.

ten který je

Hanulko máte spolu s GM pravdu,jen nevím zda je vhodné prát to prádlo v savu.Nemůže se to prádlo zničit?