Jak se zbavit vší a hnid?

Dobrý den,
chytla jsem od někoho vši, ale přišla jsem na to pozdě. Vši jsem sice zahubila barvou na vlasy a šamponem a spreyem VšiVen, ale vzhledem k hustotě mých vlasů to všiváčkem nejde moc vyčesávat. A také jsem je objevlia v prádle. Poraďte mi prosím co dělat. Mám ročního kluka a ten ani manžel nic nemají. Děkuji za rady jak se zbavit vší a hnid z hustých dlouhých vlasů a hlavně jak je dostat z bytu. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Všechno prádlo, oblečení a ložní prádlo vyprat, koberce a sedací nábytek několikrát důkladně vysát a vyčistit, vlasy vydesinfikovat opakovaně, preventivně i manželovi a synovi.

Další odpovědi:

Zlatý

http://www.docsimon.cz/…
všiváčkem se hnid nezbavíte použijte šampon opakovaně /viz nahoře /a všichni si jím vlasy myjte. Je nutná desinfekce prádlo vyprat v savu a dobře byt vydesinfikovat.

Zlatý

sestra měla vši asi před osmi lety. Taky měla hustý dlouhý vlasy ... musela jít dohola, nedalo se nic dělat. Však to zas brzy naroste. A nebojte se toho, že byste tím ztratila atraktivitu. Vezměte si příklad ze Sinéad O'Connor...

Zlatý

Při trochu smůle vši chytnete i v MHD. Další celkem pozitvní informace je, že vši začínají být rezistentní na mnoho přípravků proti nim. Postupy tu kolegové a kolegyně popsali, ale je třeba počítat s tím, že to může nějakou chvilku než se jich zbavíte. Kdysi se vlasy umyly petrolejí a ještě hlava zabalila do utěrek a ručníků. nevím, zda bych to dneska podstoupil s ohledem na nežádoucí reakce těla.
Ale taky bych se obrátil na hygienické stanice apod., mají celkem dobré zkušenosti a odkazy.

Diskuze k otázce

Zlatý

ten který je

Hanulko máte spolu s GM pravdu,jen nevím zda je vhodné prát to prádlo v savu.Nemůže se to prádlo zničit?

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.