pizlicka

jak vznikl zivot na zemi?

verite na evoluci,nebo stvoreni?a proc?
Doplňuji:
dr.axle,dekuji,ale ja se ptam na osobni nazory.

Nejlepší odpověď
anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktera-sestice-prvku-je-nezbytna-pro-vznik-zivota-tak-jak-ho-zname
Doplňuji:
OK, zástávám názor o evoluci, jež je doložitelná na rozdíl od stvoření založeném na pouhé iracionální víře, k níž se uchyluje pževážně z neschopnosti si racionálně vysvětlit některé jevy.
Ve starověku možná i pochopitelné, ale dnes nás pokrok vymrštil už úplně jinam.
P.S. Odkazy jsem vložil spíše pro doplnění.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/z-jakeho-duvodu-je-na-zemi-zivot

Další odpovědi
anonym

Jsem agnostička,takže moje odpověď je jasná.Jsem sice pokřtěná-nikdo se mě tehdy neptal,ale nepraktikuji.Bible je dobré si přečíst,patří ke všeobecnému přehledu,tak jako mnoho jiných náboženských „příruček“,ale hlavně proto aby si člověk udělal vlastní názor opřený o znalosti.Ve jménu víry se napáchalo a páchá mnoho zlého.Většinou jde vždy o boj o vliv a majetek,pod záminkou různých ideologií a nemusí se jednat vždy o náboženská dogmata.Jak vznikl na zemi si nastuduješ z dnes běžně dostupných věrohodných materiálů.A na otázku "proč"tam asi nalezneš odpověď také když budeš používat mozek.....:D

dudu

Podle velkého množství příznaků byla Země životem nakažena z vesmíru. Člověka přibližně v dnešním provedení pak cca před 400000 roky stvořili bohové k obrazu svému. Jako biologický materiál jim posloužili poloopice pobíhající tehdy po zdejších savanách a stepích. Geneticky ho upravili a posléze svému výtvoru předali i část vědomostí. Nečinili tak z božského pohnutí, ale proto, aby vytvořili otroka pro těžkou práci v dolech a na pozemcích v Edenu.

led

Ano,
verím, tomu čo mi babička rozprávala, jej to zase rozprávala jej babička a jej to zase rozprávala…, tie znalosti vekov o stvorení človeka. Bola to krásna doba radosti a lásky, kým neprišiel človek.
Nie,
A potom to prišlo, bol nemiestne zvedavý, domýšľavý, neveriaci a dokonca si vymyslel, že Zem nebola stvorená, ale je to akýsi hviezdny či slnečný odpad a náš život, aká hrôza len pomyslieť, sa vyvinul z toho odpadu…

Upáliť všetkých, čo pochybujú! krásne slová svätej inkvizície…

WeeBear

S názorem jsem na tom téměř identicky, jako Dr.Axl, přijde mi, že existencí něčeho nadpozemského si lidé vysvětlují to, na co nemají jinou odpověď. Bibli jsem četla několikrát, je dobré vědět, co zavrhuji. Za sebe se přikláním tedy k evoluci.

HelpMine

Velký třesk ve vesmíru před 10. mld. lety

Drap

Před časem jsem v nějakém dokumentu zaslechl dokonce teorii, že první život ve formě jednoduchých bakterií vznikl ve vesmíru a na zem byl importován meteoritem , a zde se teprve začal dále rozvíjet.

Damiana

Stvoření ani náhodou – knize Genesis nevěřím. Nový zákon je už oproti tomu zajímavější – ze sociologického a filozofického hlediska. Ježíš mne zajímá jako reálný člověk, psycholog – možná i hypnotizér a vůbec velmi silná osobnost. Jeho příběh je celkově poutavý – až na ten pánbíčkářsky upravený konec, samozřejmě.
Jsem zastáncem evoluce, protože nevidím jediný rozumný důvod, proč uvažovat jinak.

anonym

Oprava překlepu – „převážně“.