veverka001

Jak vytvořit krmítko z PET lahve?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

http://img.bles­k.cz/img/1/fu­ll/691375-img-krmitko-ptak-krmeni-zima-zahrada-kutilstvi-hobby.jpg

a pro kolibříky stačí jen to hrdlo, jsou malincí.

Další odpovědi
Jahoda

Cca 10cm od dna láhve udělejte středně velkou díru. Naproti ní také jednu. Přes jednu nasypte na dno láhve potravu a oběma dírkama protáhněte delší silnější klacík. Mezi obě dírky udělejte velkou díru = „vrátka“. Ptáček si díky ní vleze do láhve, sedne na klacík a bude ďobat. Ta „vrátka“ by měla být dostatečně velká, aby v láhvi ptáček neuvízl.

venkovan

Je dobře, že máš chu´t přikrmit v zimě ptáky, ale pokud budeš dávat krmítko z PETky mimo svoji zahradu, tak ho nezapomeň na jaře sundat a uklidit. Ono to moc hezky nevypadá, když po celý rok uprostřed parků, lesa apod., se na stromech plácají zbytky krmících sáčků, lahví apod. Osobně krmím – přikrmuji šiškami. Dobré jsou z černých borovic, alei třeba rozvinuté ze smrku jsou taku dobré, protože jsou velké. Do rozhřátého 100% rostlinného tuku nasypu semena a do toho ponořím šišku a nebo potom vychladlou směs do šišek rukama nacpu a šišky za provázek z přírodního matriálu pověcím na stromy, keře apod, ale obráceně – špičkou nahoru. Semínak drží lépa za šupinami šišek a lépe se tam potom nové krmení nacpe.

majklhanz

Podívej se sem, je tam i více druhů než jen z PET lahve – https://www.de­cormag.cz/krmit­ka-pro-ptaky/