ivosek2

jak vysvětlit slepci barvu?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka zde již byla, můžete si pročíst.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-by-jste-popsali-barvy-cloveku-ktery-se-narodil-uz-jako-slepy

--
Pokud je někdo nevidomý od narození, barvu mu nevysvětlíte. Ví, že je tráva zelená, ale jak vypadá, nelze vysvětlit.

Ale když jsem chodila do Tyfloservisu, tak vím, že někteří nevidomí vnímají barvu světlou a tmavou. Proto mají většinou hrnky dvoubarevné – polovina světlá, polovina tmavá.

Jinak mají indikátory barvy, které zvukem označí světlou či tmavou barvu – kvůli praní. I kyž mají další pomůcky, určitě to nemají jednoduché.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Pokud nikdy neviděl tak leda pocitem.

Černá je zlo, bílá nevinnost, červená vášeň, zelená klid, atd.

WenceslasRe

Člověk si nedokáže představit novou barvu. On žádné nezná. Takže to nejde.