hayleyy

Jak vysoké je uplatnění v oboru architektura, interiérový design. SPŠ + ČVUT?

Mám v plánu studium na SPŠ J.Gočára v oboru architektura a interiérový design, pak pokračovat na vysoké škole, fakultě architektury.
Dá se v ČR lehce sehnat taková práce? Jak placená? Díky.

Odpovědi
gecco

No – to, jakou vystuduješ školu (resp. – vlastně jsi teprve ve stádiu úvah) nic moc nehovoří o tom, jaké práci se chceš věnovat – takže jaké chceš info o dostupnosti práce a jejím ohodnocení??
😉
Pokud se staneš např. průměrným bytovým architektem (podnikatelem, protože o takové zaměstnance je mizivý zájem), budeš práci shánět po všech čertech – a – neuživíš se.
O práci a čas špičkových architektů (designérů) se ale zákazníci ´perou´ (a také jejich výdělky tomu odpovídají).

Michálek1245

Já si myslím, že třeba interiérový design je dneska hodně žádaný. Když vidím, jaká poptávka je u věcí jako návrh 3D vizualizace interiéru a tak dále, tak bych se toho oboru vůbec nebál. Uplatnění najdete buď na volné noze nebo ve firmách jako https://www.ca­samoderna.cz/ :) Prostě šikovný interiérový designér hodně usnadní život. Není to jenom o tom, že vybíráte mezi dvěma druhy látek, ale řešíte i podstatně komplexnější problémy. 😉