Niikii

Jak vyrobit model atomu? :)

Omlouvám se,v předešlém dotazu,jsem samozřejmě myslela model,ne prototyp :( Ale dotaz je stejný,nevíte jak ho zhotovit? Děkuji!

Nejlepší odpověď
Michal Kole

záleží jakého prvku. Nejjednoduśsí bude atom Vodíku. Ten má 1 proton + neutron Ty jsou v jádře a pak má jeden elektron v elektronovém o­balu.

každý tento prvek bych znázornil polystyrenovou koulí.

Udělal bych nějaký podstavec, např z překližky z ní by se tyčila tyč, např z oceli, dřeva – používají to např. zahrádkáři.

a elektonovou dráhu bych znázornil záchodovým prkýnkem – promiň, ale nic lepšího me nenapadá.

Další odpovědi
mosoj

Hlavně si nedělej model nějakého atomu, který má více energetických drah. To by jsi se těch záchodových prkének nedoplatila.

Nebylo by lepší to namalovat na papír nebo v počítači ?

Také záleží podle kterého pána chceš model vyrábět !

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­tom