Pokročilý

Jak vyřešit matematickou úlohu?

Dobrý večer,
mám problém, ve škole jsme počítali tuto slovní úlohu: http://2i.cz/… no já mezitím dopisovala písemku, takže nevím a ni ťuk, protože to je nová látka. A na naší škole je takový učitel, že tu látku nikdo nechápe a on se ani neobtěžuje nám to i přes naše prosby vysvětlit. Takže problém tkví v tom, že ať počítám jak chci, pouze přes sinové věty, se zapojením goniom. fcí atd. tak se pokaždé doberu k jednomu výsledku - a to, že řeka je široká něco kolem 26m, ale ve výsledcích je to kolem 73m. Strávila jsem nad tím poslendí hodinu a fakt už nevím, takže pokud by někdo mohl ten příklad vypočítat i s postupem byla bych moc vděčná, díky.

Doplňuji:
Díky za vaše tipy, normálně jsem zjistila, že jsem to celou dobu počítala dobře, ale jediný problém byl, že jsem si místo 4 v mezivýpočtu napsal
7 a pak mi to v konečném výsledku házelo blbost.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Použij tangens coby poměr výška budov/šířka řeky, neboť úhly pod kterými vzhlížíš přes řeku z bodu A na okna budovy jsou stejné jako hloubkové úhly pod kterými hledíš dolů z oken na bod A.

Vyjde ti pak, že x = 8.8/(tan(alfa) - tan(beta)). A to už je úkol pro kalkulačku.

Další odpovědi:

Zlatý

Není to složité...
;-)
Ale jen tě trochu popostrčím (jinak by ses to nenaučila)
a) nakresli si to (dům, řeku, bod A, obě okna...) - potřebuješ obrázek, na němž najdeš dva pravoúhlé trojúhelníky, jeden uvnitř druhého
b) drobná nápověda - budeš potřebovat fci tg (tangens)
;-)
Návrh řešení napiš do Doplnění otázky a nebo do Diskuse k ní...
Doplňuji:
Konec dobrý, všechno dobré...
;-)

Bronzový

Nakresli jsi obrázek a popiš co víš a co budeš potřebovat vypočítat. Určitě na to přijdeš. Goniometrické funkce má každá kalkulačka, je to i na počítači, já to počítal ještě pomocí tabulek. Určitě bych to stihnul do 10 minut. Tak se nenech zahanbit generací svých otců a dědů, že jsou lepší než ty.

Normálně, ne?

Pokročilý

Zkusil bych (8, 8*sin(90+beta)*sin(90- alfa))/sin(180- ((90- alfa)+(90+beta)))

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.