VampGirl

Jak vypudit kunu z domu?

U nás doma na půdě se nám uvelebila kuna. Jak se jí zbavit? Četla jsem mnoho článků, o tom, jak kunu vyhnat (hlasitá hudba, různé odpuzovače hlodavců apod.), ale nic nezabírá. Namáte s kunami nějaké zkušennosti? Děkuju za rady.
Doplňuji:
pro annas: Děkuju za odkaz. Samozřejmě jsem hledala, ale zadávala jsem jenom „vypudit kunu“, takže jsem nic nenašla…

Nejlepší odpověď
atriplex

Pokud nechováte domácí zvířata, která by se mohla stát kuní potravou, tak doporučuji kunu ponechat. Ona totiž sežere obrovské množství hlodavců a to právě kolem vašeho domu. Pokud ji chcete skutečně vypudit, nejlepší je zamezit vstup do prostor, kde se vyskytuje, pokud to nejde, doporučuje se jako nejlepší pytlík s lidskými vlasy.

Další odpovědi
annas

Zkuste se podívat do odkazu.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=zbavit+se+ku­ny&sa=Vyhledat#910

venkovan

Ohněm – už jsem to nedávno někde psal. Pokud oheň není to pravé, tak jedině zatlouci díry kudy kuna na půdu leze. I třeba natáhnout králičí pletivo pokud není síla a peníze na pořádné podbití. Všechny ty zvukové odpuzovače, vlasy apod., jsou dočasná opatření
Nechávat kunu na půdě není to pravé ořechové. Mnoho trusu, zbytky ulovených obratlovců, roztrhaná izolace pokud tam je, prosáklá moč stropem apod.

Zdroj: žívot

anonym

Pokud nechodi na vajicka a slepice,tak jinak skodna neni.Zacnete ji krmit venku a na pude si to opatrete proti jejimu zpatecnimu vbehnuti.

GM

Kunu bych z domu nevyháněla, všeobecně je známo, že tam, kde bydlí, neškodí, pokud jí není činěno příkoří. Např. moje maminka na předměstí měla kdysi slepice a všechni sousedi okolo taky. Jenže sousedům se ztrácela vajíčka, každou chvíli našli zadávenou slepici…, jenom u nás se nic nedělo. Až jednou maminka šla na půdu pro s košem pro seno, narazila tam na spící kunu. Bláhově se domnívala, že ji chytí a hodila na ni prázdný koš. Milá kuna utekla a ráno našla maminka všechny slepice zadávené.
Ve vesnici kde máme chalupu si dávají kuny sraz nad ránem na rozcestí – na křižovatce mezi domy. Povykládají si noční zážitky a jdou na kutě. Asi 2 z nich bydlí u švagra, který chová drůbež – nikdy se mu nic neztratilo.
Osobně si myslím, že pověsti o kunách byly základem pohádek o skřítkovi – hospodáříčkovi, který ochraňoval domácnost.

AnnieCuoco

Nám kuna občas kradla vejce a jednou i zadávila slepici, tak jsme si na ni počíhali se vzduchovkou. Dnes už máme klid =)