Ducek

Jak vypoctu z obsahu krychle jeji stranu?

Nejlepší odpověď
orwell

Špatně položená otázka! Obsah udáváme u rovinných obrazců, u těles udáváme povrch! Obsah můžeš počítat třeba u stěny krychle, tj. S = a2
Pokud jsi měl na mysli objem krychle, pak V = a3 ⇒ a = V^(1/3)
Pokud jsi měl na mysli povrch krychle, pak P = 6*a2 ⇒ a = sqrt(P/6)

Další odpovědi
Ametyst

Strana je třetí odmocnina z objemu.

Kelt

Objem krychle je třetí mocnina strany, a třetí odmocnina objemu by měla být strana. Vzorečky najdeš kdekoli, počítat třetí odmocninu umí každá kalkulačka.