zjentek

Jak vypadala mapa východního Německa?

V Berlíně byla pověstná zeď, ale ten je nedaleko hranice s Polskem. Takže podle všeho byla DDR jen taková nudle. Děkuju.

Nejlepší odpověď
Drap

https://search­.seznam.cz/obraz­ky/?q=rozd%C4%9Blen%C­3%AD%20n%C4%9Bmec­ka%20po%20v%C3%A1lce&fu­lltext&source­id=fulltext&thru=hint-obrazky-obrazky#utm_con­tent=obrazky&ut­m_term=rozd%C4%9Blen%C­3%AD%20n%C4%9Bmec­ka%20po%20v%C3%A1lce&ut­m_medium=hint&ut­m_source=sear­ch.seznam.cz&id=d1171­d9594749d8c4e12fb&do­cId=aa2ab24657935­28c

Další odpovědi
paul1

Tady je mapa:
https://korthar2015z­.blogspot.com/2017/01­/mapa-ndr.html

aliendrone

Jak která, zpravidla barevně. Forma „papírová plachta“, autoatlas, eh, škoda mluvit. 😉 🙂

VaclavZeman

Já jako malý mapy úplně zbožňoval. Vždy jsem si s nějakou mapou zalezl na záchod a potom jsem uměl výborně geografii celého Česka, potažmo Slovenska. Všechny obce a jejich umístění jsem si byl v hlavě schopen představit, to bývávaly časy.

A co se týká východního Německa, tak jsem jednou, krátce po revoluci, byl v České Kamenici (Böhmisch Chemnitz) a to nádraží bylo hrozné. Prostě typické socialistické. A jen jsem přejel k Dederonům, tak jsem čuměl, co oni tam měli za krásná nádraží. Děkuju.

zjentek

Konečně jsi zpět, Václave. (; A do toho když se zadaří a odpoví i sám big Aliendron… No nemůžou být krásnější Vánoce, prostě NEMŮŽOU, ne ne ne! (; ((; Děkuju.

VaclavZeman

Děkuju. Jsem rád, že zde vidím své oblíbené uživatele, jako jsi ty, zjenteku.

Pepa25

Chápu, že si rád hrajete na hlupáka, ale i to má meze, ne? Rozloha NDR byla 108 333 km2, což je o celou třetinu víc než je rozloha ČR …

zjentek

Prý- ale i to má meze, ne? 🤣
Nikoli, Pětadváco, nikoli! 😅