_Bůh_

Jak vypadal život před rokem 2019?

Kilogram byl definován až v roce 2019 (20. května) Viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kilogram . Předtím tedy museli lidé žít jak opice na stromech. Ani dřív nenosili přeš chřipková období respirátory a dobrovolně se nechávali nakazit. Život před rokem 2019 musel být skutečně strašný a náročný.

Nejlepší odpověď
da ny

Zdravím, vážený opičáku :)
Kilo není kilem, metr není metrem, člověk si vždy nějak poradil a poradí.
Život před rokem 2019 byl přece skvělý ;D
Byl prima, kam mi paměť sahá. v 60., 70., 80. a 90. letech, než začal „klondike“ a tunely. Měli jsme se jako prasátka v žitě.
Kdo chtěl, byl v chřipkovém období ohleduplný ke svému okolí (podobně jako dnes, meze se nikomu v tomto směru nekladly). Kdo z nás chtěl, roušku si nasadil. Mýt ruce nás po použití WC, před a po jídle, po návratu z venku/obchodů, z MHD aj. , naučili a zvyky vštípili rodiče. Přirozeně jsme je dodržovali. Stejně tak neprskat bacily po kolemjdoucích, v kolektivech apod.

Další odpovědi
aliendrone

To je dnes už PODRUHÉ, co ti píši, že si nepřečteš tebou samým odkazovaný text. Kilogram by v roce 2019 pouze REDEFINOVÁN, to je celé. Jinak ho známe už více jak 100 let. Proč nenávidí _Bůh_ čtení? A kamarádí více se Štětináčem nebo s Dlouhýám bidlem? ;) :D :D

paul1

Někde jsem četl, že etalon kilogramu, který je (byl?) uložen v Paříži, jim jednou v minulém tisíciletí spadl a změnil hmotnost, vysvětlení tam nebylo. Z toho jsem byl tedy jelen.

cochee

To bylo na tebe, ne na da ny. Kilogram byl definován od začátku, prostě ta definice odpovídala době a se zvyšováním vědění lidstva se jen zpřesňovala, byť i tím, že se přesunula na úplně jiný princip. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Definice – stačí první věta. Nebo snad máš pocit, že v roce 1875, kdy byl kilogram definován (ano, definován) poprvé, tak to mohli udělat pomocí Planckovy konstanty, deklarované r. 1899? Podobným zpřesňováním definice si prošlo v podstatě všech sedm základních jednotek soustavy SI.
Tolik k tebou neuznávaným definicím; úplně vynechávám imperiální soustavu, která je ohledem definic daleko „směšnější“ nežli SI.
Noticka na konec: Respirátor je pomůcka k zabránění průniku mechanických (!) mikročástic do dýchacích cest, nikdo ji nikdy nedeklaroval jako věc, která by měla člověka ochránit před vdechnutím či vydechnutím viru, ať už rhinoviru, chřipkového viru nebo viru SARS-CoV-2, protože by šlo objektivně o lež a nic na tom nemění ani vládně resp. v podstatě celosvětově nařízené tvrdohlavě a umanutě prosazované opatření, nutící respirátory k tomu účelu používat. Třetina lidí ten respirátor navíc nosila blbě, takže z toho dělala ještě větší frašku.
Z logiky věci v souladu s tvým dotazem i ty jsi tedy žil jako opice na stromě, protože ses prokazatelně narodil dříve než v r. 2019. Co tedy vlastně řešíš?

Disraeli

A proč ho řešíte? Vždyť jen úmyslně trolluje (trolling je vlastně vždy účelový, takže většinou ani nejde neúmyslně trollovat).

aliendrone

paul1>>> No, pokud jim upadl, tak se přitom jistě trochu „ošoupal“. Něco pidimaličko z něj ubylo, okem zcela nerozeznatelný rozdíl. Co je pár miliard atomů sem nebo tam, že? Když kilogram má atomů asi o 15 ŘÁDŮ VÍCE. Jenže pokud jde o etalon, tak i JEDINÝ atom hraje roli. Jinak by panoval ve vědě (i všem ostatním) stejný bordel, jako v dem(ent)okracii., ;) :)

_Bůh_

Vetřelecdron: kilogram byl definován až v roce 2019. Předtím nikterak definován nebyl, jen se vytvořil vzor, podle kterého se jelo. Kdyby byl definován, tak by se už nemusel definovat v roce 2019, logicky. Pokud podporuješ špatně odvedenou práci, pak to něco vypovídá zejména o TOBĚ.

aliendrone

_Bůh_>>> No vídíš, a před REDEFINICÍ z roku 2019 byla definice 1kg právě vztažena na pařížský etalon. Nebo si myslíš, že jsme před rokem 2019 kilogram neznali a nepoužívali? A JAK bychom to dokázali, kdyby definice neexistovala? Někdo přeci MUSEL určit (definovat) CO je kilogram, resp. „kolik váží“. Bubly, bubly, kapišto? Mám doma SPOUSTU knih, kde je kilogram DEFINOVÁN pařížským etalonem. Dokonce i nějakoé UČEBNICE. ;) :D :D

K redefinici MUSELO dojít právě kvůli nedostatečné exaktnosti stávající definice. :)

cochee

Další důkaz, že nerozumíš psanému textu. Proč sem pak slintáš tyhle kraviny?

_Bůh_

Cochee: to je marné, něco dany vysvětlovat.