bolak

Jak vypadá kristova noha?

Nejlepší odpověď
anonym

Zajdi do kostela, tedy jestli víš co to je, a podívej se na toho chlapa, který je přibytý na kříži a to dole je Kristova noha, buď levá nebo pravá.

Doplňuji:
P.S. Očekávám kritiku na hrubku ve slově …

Další odpovědi
arygnoc

V evanjeliách sa vyskytujú nohy v súvislosti s Kristom hneď dvakrát – Kristus umýval svojim učeníkom nohy, čo bola vtedy práca otrokov a vyjadril tým ochotu sa ponížiť, a naopak Kristovi pri jednej hostine umyla nohy jedna žena (podľa Lukášovho evanjelia to bola „žena hriešnica“ , podľa Jánovho evanjelia Mária, sestra Marty), pomazala veľmi drahým olejom, zmáčala slzami a utierala svojimi vlasmi. Podľa evanjelií to vyvolalo veľkú kontroverziu – niektorým zrejme vadilo, že sa Ježiša verejne dotýkala žena, iní poukazovali na cenu oleja, ktorý sa mohol predať a peniaze dať chudobným. Ježiš sa však tej ženy zastal. „Kristova noho“ je potom označenie skutku, ktorý pôsobí nanajvýš nepatrične.

takže otázka teraz znie, či máte na mysli kristovu nohu po umytí, alebo pred umytím.
čiste filozoficky môžeme za kristovu nohu označiť každú umytú nohu kristom – teda ktorú máte na mysli?

ad absurdum môžeme tých dotazov (upresňovacích, lebo vaša otázka je veľmi nepresná):

  • máte na mysli ľavú nohu?
  • máte na mysli pravú nohu?
  • máte na mysli nohu (pravú, ľavú) pred ukrižovaním?
  • máte na mysli nohu (pravú, ľavú) po ukrižovaní?
  • máte na mysli nohu (pravú, ľavú) pred umytím dotyčnou ženou?
  • máte na mysli nohu (pravú, ľavú) po umytí dotyčnou ženou?

a omnoho viac, tento výber je čisto ilustračný.

pokiaľ ste ale mali na mysli zvolanie „kristovo noho!“, vysvetlenie sta našli už v prvom odstavci.

Hamon

Jako hromadka prachu. Jak by mela vypadat po dvou tisiciletich?

zjentek

má díru :o

Beer4Real

Jak muze nekdo tuhle absolutne nesmyslnou otazku oznacit za zajimavou?
Tolik zajimavych otazek od mene znamych uzivatelu nedostane nic, ale tenhle profil a jemu podobne dostanou hvezdicku vylozene za kazdy nesmysl ktery napisi. Nejaka objektivnost se tu uplne ztraci, jde tu o nejake virtualni zavody o body, ktere vam ale nic do zivota nepridaji. Amen

bolak

No ne, ale co je na ni tak skvělýho? Ona má nějakou zvláštní moc?

bolak

Beer4Real: třeba jim hráblo