martindr

Jak vypadá komisionální zkouška z chemie?

Dobry den, jsem na střední skole a hrozí mi ted v pololetí nedostatečná z chemie, jelikož mame pouze 3 známky a ja mam 2 a ostatní žáci co mají také dvě známky a nevychází jim nedostatečná tak dostali neklasifikaci a myslím si, ze známka ze strany ucitele slouží pouze jako výchovný prostředek, chci se proti tomu odvolat a zajima me jak vypadá samotné přezkoušení pred komisí? Je to písemně nebo úsně?

Odpovědi
ivzez

Proti známce se odvolat nelze, ale je možné požádat ředitele školy o přezkoumání
výsledků hodnocení. Žádost musí být písemná, v případě nezletilého žáka SŠ ji
musí podepsat zákonný zástupce (rodiče). Pokud předmět učí ředitel, je nutné
žádost podat „výše“

Žádost lze podat do tří dnů ode dne, kdy se o konečném hodnocení dozvíte,
nejpozději do 3 dnů od vydání vysvědčení.

Komisionální zkouška?
Část může být písemně, ale spíše počítejte s ústním zkoušením. Zkušební
komise je tříčlenná – většinou ředitel školy nebo jeho zástupce, zkoušející a
přísedící učitel. Zkouší učitel, který předmět ve Vaší třídě učí, ale (doplňující)
otázky mohou klást i další členové komise.

Podrobné/přesné informace najdete ve školském zíkoně (nemám „po ruce“ odkaz).