djwietter

Jak vyměnit napínák řetězu ? (Mercedes A, B Class)

Prosim Vas jaky je postup při výměně napínáku?

Stačí jednoduse odšroubovat dva torxové šrouby a vyměnit za nový kus? Jak dostanu nový napínák k bloku motoru když je píst v napínaku vyjetý a jde jen težko zmáčknout? Slouží k něčemu prostřední matice (zátka na imbus s měděnou podložkou) a je potřeba s tím néco dělat při té výměně nebo jen utáhnout před montáží napínáku nebo až bude napínák přišroubovaný tak potom dotáhnout zátku?
Dékuji

Odpovědi
Mesiáš

Jsou prostě věci, které je lepší svěřit specialistům, amatérské opravy vyjdou mnohdy dráže než oprava od specialisty

Zdroj: https://www.au­totechnologi.cz/cz/ser­vis-mercedes-benz/