vrs

Jak vyhodit zaměstnance v souladu se zákonem?

Zjistili jsme, že náš zaměstnanec načerno prodává materiál (bez dokladu a peníze si nechává). Vzhledem ke složitosti zákona jsme zaměstnance o všem ústně informovali a navrhli mu ukončení prac. poměru dohodou a navrh „odstupné“ ve výši dvou platů, aby odešel ihned. K tomuto jsme přistoupili z důvodu, že prokázat jeho nekalou činnost nelze nebo nevíme jakým způsobem. O prodávání materiálu „na černo“ jsme byli upozorněni zákazníky, kteří ale nechtějí být do sporu zataženi.
Zaměstnanec si začal klást podmínky, že dohodu podepíše pouze v případě, že mu vyplatíme 100tis v hotovosti. V opačném případě nic nepodepíše, bude tvrdit, že nic takového neprovedl a dále začal vyhrožovat, že pokud nedostane peníze, tak začne na firmu psát anonymy – na finanční úřady apod.
Je nějaký způsob, jak se bránit v intenzích zákona?
Děkuji.

Odpovědi
zzzzz

Podat trestní oznámení. Všechny rozhovory nahrávejte, nejlépe na kameru. To, že žádá peníze a vyhrožuje, že jinak vás poškodí (anonymy) je vydírání a to je trestný čin.

Klaproth

Jak píše Lahny, v dnešní otrokářské době si nějaký důvod musíš najít. Mnohem snadnější to bylo v době vlády lidu, tehdy v ZP existoval paragraf 46, odstavec 1, písmeno e – okamžité zrušení pracovního poměru pro ztrátu důvěry a to dokonce bez zákonné výpovědní lhůty. Zlikvikodovat nepohodlného pracovníka bylo podstatně lehčí než dnes.
Boužel, tuto socialistickou vymoženost, kterou si pracující lid pod vedením KSČ dal do zákona, kapitalistické zrůdy ze zištných důvodů zrušily.

anonym

on vás okrádá a ještě mu nabízíte odstupné? důkazy, podat trestní oznámení a ukončit ihned. já bych s ním zatočil jinak, naložil bych mu tolik práce, aby to nestíhal a ukončí to sám

anonym

Dělejte to tak jako jiní otrokáři v této republice.Naložte mu tolik práce, že to nebude stíhat a pak ho propusťte za nesplnění pracovních povinností.
Nebo se ho snažte chytit počítač ( v pracovní době na něm dělá něco jiného, prohlíží jiné stránky apod.)
Počítejte kolik minut prokouří či jinak prosedí a nechávejte ho tento čas napracovat.
Dejte mu párkrát namátkově dýchnout a když bude alkohol, tak to je hrubé porušení pracovní kázně a může vyletět na hodinu.
Divím se, že v této otrokářské době si nenajdete důvod vyhodit zaměstnance, kdo chce psa bít hůl si vždycky najde.

Klaproth

Doplňuji zdroj – zákon č. 65/1965 Sb., novela z 1.1.1970.