Jak vyfakturovat sponzoring u neplatce DPH?

Odpovědi
standa

Pokud otázka „jak“ míří k ceně a pokud „neplátcem“ je myšlen POSKYTOVATEL ´sponzorských´ služeb, tak je nutné počítat s tím, že výsledná cena (např. 5.000 Kč) je cenou konečnou a příjemce takovýchto služeb si nemůže z této ceny ´odečíst´ DPH, čímž se pro něj takovýto poskytovatel(ne­plátce) stává dražším, nežli poskytovatel(plát­ce), který by tutéž službu fakturoval jako 4.200 + 800 Kč DPH.

No a pokud „neplátcem“ je myšlen PŘÍJEMCE takovýchto sponzorských služeb, tak platí, že ho tyto služby budou stát 5.000 Kč a nic si nebude moci odečíst.

Úplně jiné téma je daňová uznatelnost (z pohledu daně z příjmu) takovýchto ´sponzorských´ výdajů…