Zlatý

Co všechno se dá sponzorovat?

Já pamatuju když jsem chodil do školy, tak kamarádův táta, kterej měl firmu, nám sponzoroval školy v přírodě. Nevím jak, nevím kudy ale nějak si to prostě odepisoval, tak že zřejmě jeho to nic nestálo a my sme si školovali vpřírodili dva tejdny plnou penzí za pár stovek. Dá se to takhle dělat stále? A jak to vlastně přesně funguje, takovéhle sponzorování?

Odpovědi:

Zlatý

Sponzorovat se dá v podstatě všechno, bližší podmínky určuje Zákon 586/1992Sb. o dani z příjmu. Pro fyzické osoby je stanovena minimální výše daru na 1000 Kč, pro právnické osoby je to min. 2000 Kč, zákon stanoví i maximální částky, ale ty si nepamatuji a hledat se mi to nechce.

Bronzový

Pro firmy je to upraveno v §20 odst. 8 zákona o daních z příjmů. Je tam dlouhý výčet účelů a dary školám na podporu a ochranu mládeže jsou tam výslovně uvedeny (+ sport, humanitární účely, ekologie, politické strany atd atd ... ). Limit je min. 2000 Kč, max. 10% základu daně.
V praxi v dnešní době je málo míst ve školkách, tak jsem slyšel o jedné asertivní paní ředitelce, která při všech příležitostech rodičům říká, že sponzorský dar samozřejmě není povinný, ale ....

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

Lamalam: ale myslím sponzorovat tím způsobem, že si to ten člověk (firma) pak nějak odepíše a ušetří na daních, takže on nebude tratit a ten obdarovanej na tom vydělá..

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.