Petr87

Jak vyčistit látkovou sedačku v autě?

Mám Crohnovu chorobu, což ve zkratce znamená že mám pořád sračku. Posral jsem se v autě za jízdy, a i když jsem měl prosáklé kalhoty ale na sedačce žádný viditelný flek nebyl, tak sedačka prostě páchla. Vzal jsem to houbičkou na nádobí namočenou v čističi na koberce rozmíchaném v teplé vodě. I po vyčištění ovšem sedačka pořád smrdí hovnem. Co s tím prosím?

Edit: Omlouvám se za tak explicitní vyjádření, ale kdo Crohnovu chorobu nebo ulcerozní kolitidu má, tak pochopí, kdo nemá, tomu to stejně nevysvětlím.

Nejlepší odpověď
terry

Zkus octovou vodu. Ocet částečně pohlcuje pachy.
A … opakovat.

Další odpovědi
aliendrone

Prodávají se speciální čističe (na koberce, sedačky atd.), které odstraní nejen nečistotu, ale i zápach, když se ti doma čokl vyvenčí. Nevidím důvod proč by neměly zafungovat i v tvém případě. Jinak bych zkusil Savo, ale před tím bych ověřil na nějakém nenápadném místě, jak to na hadr (látkový potah sedačky) bude psůobit. To aby nedošlo k jeho odbarvení. ;) :D

Schluker

Normalne bych to vytepoval. Kazda druha venkovni samoobsluzna mycka (“wapka”) ma i pristroj na tepovsni sedacek. Napriste doporucuju dat si pod zadek prebalovaci podlozku.

zjentek

😀😀😀 …S tebou bych chtěl jet na výlet! 😝

Já bych to sedadlo zkusil chvíli třít vanilkovým stromečkem 🤷‍♂️
Nebo to trocha přeser čističem palubovky ve spreji, to zabere! 👍

Darcy

https://www.mo­jadm.sk/denkmit-cistiaci-prostriedok-na-koberce-a-calunenia-p4058172185540.html a tiež https://www.mo­jadm.sk/denkmit-prostriedok-na-odstranovanie-flakov-oxi-power-p4010355101983.html. Ani jedni nerobí biele agresívne fľaky, naopak pekne vyčistí. Ak chceš látku prevoňať, kúp si príjemnú aviváž, sem-tam s ňou navlhči odličovací tampon a nechaj v aute, napr. na boku sedačky pod poťahom, alebo v priehradke. Hlavne nie voňavé stromčeky, pretože stromčeky a pach h0vna je podes..
Mrzí ma tvoja diagnoza, viem čo to obnáša a ako to likviduje osobný aj pracovný život.