Dlostev

Jak vyčistit fleky od nafty na kožených botech?

Bohužel mi při tankování spadlo na boty pár kapek nafty a udělaly se fleky, nevíte jak to vyčistit abych boty nezničil?

Odpovědi
Kepler

Zkus technický benzín a pak měkký kartáč, voda+ saponát. Nakonec běžné prostředky na kůži.

Dochy

Domnívám se, že to časem zmizne při běžném čištění. Není to nic co by barvilo, jen zkrátka mastnota – olej. Osobně bych se bál že botu zničím tím benzínem.

Na průmce při dílnách si kluci (já samozřejmě ne 😉 ) hráli s barelem oleje. Kupodivu to nevydržel a museli jsme to uklízet. Kožené polobotky zaolejvané tak ze 40% akorát jsme si dělali bžundu, že jsou tedy impregnované na rok dopředu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.