Pokročilý

jak vyčistim spary kde se dostal prach do pc do klavesnice?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

steteckem na Makeup a pak to projet vysavacem ...

Další odpovědi:

Zlatý

odpoj ji, vem ji ven, otoč ji naruby a křečovitě třepej rukama (případně z okna, pokud už nohy neslouží). Pak vyfoukej fénem, co tam zůstalo. Bude jako nová ,)
Doplňuji:
naruby jako že vzhůru nohama ,D ..ale můžeš ten kryt samozřejmě i odšroubovat, ale je to zbytečný ,)

Zlatý

Třeba stlačeným vzduchem, má takové jakoby brčko, které se do klávensice vleze.

Stříbrný

Čas od času klávesnici odpojím, otočím ji a kartáčem s měkčím chlupem (ne rýžák) ji párkrát přečístím vodorobně i příčně. Klavesnici na závěr ještě přetřu navlhlým (ne mokrým) hadříkem a je jak nová.

Na TV Shopu jsem viděla plastelínu na čištění klávesnice. Nevyzkoušela jsem, takže netuším, co všechno je tato hmota schopna vyčistit.
Odzkoušenou mám většinu metod, co zde napsali páni kolegové. Občas "překartáčuji" kartáčkem na nádobí a potom vytřepu. Také jsem zkusila vyfoukat prach, ale fén se mi zdál slabý. Lepší je vysavač.

Dobrý den,

chcete-li mít zaprášenou klávesnici skutečně čistou a bez prachu (nikoliv jen zbavenou drobků jejichž velikost přesahuje půl rohlíku), nezbude Vám, než si v prodejnách jako Datart, Electroworld či každém aspoň trošku zásobeném obchodu s výpočetní technikou zakoupit plechovku se stlačeným plynem.
Bývá zpravidla velikosti klasické plechovky s barvou ve spreji, možná kratší, bývá u ní přibaleno tenké brčko (asi 5-10cm x 2-3mm), cena se pohybuje myslím kolem 100-200Kč (není to málo, ale také tuto očistu nebudete zřejmě páchat každou neděli:-)).
Důležité je provést čištění tehdy, kdy klávesnice není připojena k PC a rovněž ji nepřipojujte zcela bezprostředně po dokončení čištění. Dejte tomu 1-2 minutky čas, poté už bez obav.
Zdravím

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.