zjentek

Jak vybrat tu správnou firmu mezi mnohými?

Jde o stavební práce kolem domu, jako je realizace fasády, podhledů, verandy, terasy…

PROBLÉM vidím v množství firem v okolí, které se těmito činnostmi zabývají. Je jich řádově desítky, ne-li stovky a všechny mají zájem o realizaci! vůbec nevím, kde začít, čeho se držet opři výběru…

Nejlepší odpověď
aliendrone

V podstatě s Drapem souhlasím, jen dej pozor na upřímnost takových hodnocení. Je totiž spousta lidí, kteří si naběhnou a než aby to přiznali, dělají z nouze cnost.

Typicky v „eko“ energetických zdrojích – vyhodí statisíce za instalaci solárních nesmyslů, tepelných čerpadel atd. s pocitem, že jednak ušetří, druhak pomohou přírodě a když přijdou na to, že si parádně naběhli, je jim kdovíproč trapné to přiznt a ještě navíc to doporučují ostatním! Platí to OBECNÉ, nejen u těhle věcí.

Další odpovědi
Drap

Nejlepší je hodnocení přátel a známých, kteří mají již s konkretní firmou zkušenosti. Pokud takové nemáš, doporučuji přeptat se tam, kde už něco dělali. Dozvíš se tak o ceně, pracovní morálce a odvedené kvalitě. Jinak je to obtížné jakkoli zjistit.

Kepler

Asi bych si od firmem vyžádal nějaké realizace z poslední doby a od zákazníků získal hodnocení: kvalita, jak rychle a za kolik. Na recenze bych nespoléhal.

Dochy

Reference od známých…
Pak u větších zakázek vybrat řekněme 3 a vyžádat si od nich nabídku…

Muffz

Zjistit si reference a samozřejmě hlavní je cena. Čím levnější, tím (v 99%) horší dělníci, horší materiál a delší doba zhotovení. Samozřejmě všechno mít podložené papíry a smlouvami (rozpočet, rozpis práce, doby práce (aspoň orientační)). Kdyby se náhodou něco stalo, ať je vše podložené.

Dobrá stavební firma má webové stránky a na nich reference (popř. dodají na dotázání). Pokud ne, není to moc důvěryhodná firma nebo je nezkušená a nešel bych do toho.